Şimşek doların ne zaman düşeceğini açıkladı Featured
Cumartesi, Oca 21 2017

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, Nisan ayında yapılacak olan referandumun ardından ekonominin rahatlayacağını belirtti.

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, Nisan ayında yapılması planlanan referandum sonrası, Türkiye'de ekonomik yapının daha da güçleneceğini söyledi. Türkiye'nin Suriye'de Esad'sız bir çözüm konusunda ısrar etmemesi gerekir sözlerine de açıklık getiren Şimşek, Esad'lı bir çözümü içlerine sindiremediklerini; ancak bölgedeki şartların dramatik biçimde değiştiğini kaydetti.

Mehmet Şimşek, Davos'ta CNN Türk'ün gündeme ilişkin sorularını cevapladı. ABD'deki devir teslim töreniyle ilgili de konuşan Şimşek, Trump sonrası ABD ile ilişkiler konusunda bir değerlendirmenin şimdilik çok erken olduğunu kaydetti. Trump'ın ekonomi konusundaki açıklamalarının gelişmekte olan ülkeler için tehdit oluşturduğunu da belirten Şimşek, "İnşallah ifade edilen politikalar" gibi olmaz diye konuştu.

FETÖ VE PYD VURGUSU

Türkiye- ABD ilişkilerinin, her iki ülke için önemli olduğuna vurgu yapan Şimşek, Trump yönetiminin hem PYD hem de FETÖ konusunda gereğini yapmasını beklediklerini belirtti. Şimşek, yakın dönemde döviz kurlarındaki dalgalanmayla ilgili de şöyle konuştu:

"Yakın dönemde meydana gelen dalgalanmalar küresel riskle ilgili. Önemli bir kısmı da Türkiye'nin dinamik yapısıyla ilgilidir. Türkiye çok büyük badireler atlattı ve bunlara önemli bir direnç gösterdi Türkiye. Tedirgin olmaya gerek yok. Olup bitenler elbet önemli ama Nisan'da yapılacak referandum sonrası taşlar yerine oturacaktır.

"KÖTÜ DÖNEM GERİDE KALACAKTIR"

Jeopolitik açısından baktığınızda; Rusya, Irak ve İsrail ile ilişkileri yeniden rayına oturtuyoruz. Astana'da Suriye'de kalıcı barış için beklentiler yüksek. Yeni ABD yönetimi ile PYD konusunda daha yakın bir işbirliği hissedeceğiz belkide. Avrupa Birliği, yakın dönemde çok önemli bir adım attı. Gümrük Birliği'ni genişletme konusunda bir karar aldı. Bu önemli bir gelişmedir.
Türkiye ekonomisi ile ilgili bugün var olan algı, yaşanan terör olaylarıyla ilgilidir. Bu fasıl kapanacaktır. Kötü dönem geri kalacaktır. Nisan'da referandumla birlikte bunlar geride kalacak ve ekonomi yine en önemli gündem maddemiz haline gelecektir. Bundan sonra inanıyorum ki piyasalar ekonomiye güven duyacaktır.

Karanfil Tercüme - Hiçbir dil bize yabancı değil...

Adli Bilişim Hizmetleri - Bilirkişi raporu uzman mütalaası-

NACHI Hidrolik, robot, kesici takımları-

12 milyon emekliyle ilgili önemli gelişme Featured
Cuma, Oca 20 2017

SGK emeklilere verilecek promosyonlarla ilgili bankalarla yapılacak olan protokolü hazırladı. Promosyon ödemeleri Mart ayı itibariyle başlayacak.

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), 11.7 milyon emekliye verilecek promosyonla ilgili olarak bankalarla yapacağı protokolü hazırladı. SGK, önümüzdeki hafta bankaları imza için Ankara'ya çağırdı. Emekli promosyonları Mart ayından itibaren dağıtılmaya başlanacak.

Edinilen bilgiye göre SGK, hem Ziraat, Halk ve Vakıf Bank'ı hem de PTT Bank ile özel bankaları emekli promosyonlarıyla ilgili protokol imzalayacak. Yaklaşık 15 gün önce 4.2 milyon emeklinin maaş aldığı bankalarla SGK'de toplantı yapılmış, Başbakan Yıldırım'ın açıkladığı promosyon şartları kendilerine anlatılmıştı. SGK yetkilileri Hürriyet'e, söz konusu toplantıda özel bankaların promosyona ilişkin bir itirazda bulunmadığını, konuyu yetkili organlarından değerlendireceklerini açıklamışlardı.

Aradan geçen 15 günün ardından yetkililer, bu hafta promosyon protokolünü tamamladıklarını ve önümüzdeki hafta tüm bankalarla tek tek görüşüp imzaların atılacağını söylediler. Hürriyet'e konuşan yetkililer, "Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanımız Mehmet Müezzinoğlu'nun onayından sonra protokol imzalarını önümüzdeki hafta bitirmeyi planlıyoruz" dediler. (Hürriyet)

Karanfil Tercüme - Hiçbir dil bize yabancı değil...

Adli Bilişim Hizmetleri - Bilirkişi raporu uzman mütalaası-

NACHI Hidrolik, robot, kesici takımları-

Cuma, Oca 20 2017

Aralık ayının son günlerinde uygulamaya konulacağı açıklanan ve kamuoyunun bilgisine sunulan taksilerde 'indi bindi' ücreti uygulaması UKOME kararı ile yarın öğlen saat 12.00 itibari ile İstanbul'da resmen başlayacak.

Kısa mesafe yolcu almak istemeyen taksiler için yapılan şikayetler üzerine İstanbul Taksiciler Odası aralık ayında harekete geçmiş ve şikayetleri ortadan kaldırmak için taksilerde kısa mesafe uygulaması fikrini İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne (İBB) sunmutşu.

Dünya gazetesinin haberine göre, bu uygulamayı karara bağlamak üzere bügün Sabah saatlerinde toplanan İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) kararı oy birliğiyle kabul etti.

ÖĞLEDEN SONRA TAKSİMETRELER AYARLANACAK

Tapolantının ardından DÜNYA'nın ulaştığı İstanbul Taksiciler Odası Başkanı Yahya Uğur, yarın öğlen saat 12.00'da İstanbul'daki tüm taksi şoförlerinin taksimetrelerini yeni sisteme geçireceğini açıkladı. Uğur, sisteme geçmek istemeyenlerin şikayetlerine rağmen kararın oy birliğiyle alındığını ifade etti. Uğur, aynı zamanda lüks taksi denilen 'Turkuvaz' taksi uygulamasının da resmi olarak yürürlüğe girdiğini duyurdu.

İndi bindi ücreti 8 lira 75 kuruş

Düzenlemeye göre 2.5 kilometreye kadar olan taksi mesafesi için 'indi-bindi' uygulaması yapılacak. Bu uygulama için belirlenen ücret ise 8 lira 70 kuruş olarak kabul edildi. İstanbul Taksiciler Odası'nın hazırladığı uygulama İstanbul Büyükşehir Belediyesi ilgili birimleri tarafından da kabul edildi. Buna göre taksimetre açılış ücreti tüm sengmentler için 3 lira 45 kuruş olacak. Gidelen kilometre başına 2 lira 10 kuruş ücret yazacak. Yolculuk başına minimum ücret ise 8 lira 70 kuruş olacak.

(Hürriyet)

Karanfil Tercüme - Hiçbir dil bize yabancı değil...

Adli Bilişim Hizmetleri - Bilirkişi raporu uzman mütalaası-

NACHI Hidrolik, robot, kesici takımları-

Cuma, Oca 20 2017

Hükümet sebze-meyve fiyatlarının tarladan tüketiciye kadar olan yolculukta fahiş oranlarda artmasını önleyecek yeni yol haritasını belirledi.

Çalışma kapsamında daha ürünler dikilmeden çiftçiye para vererek bunu satın alan ve ürünün fiyatını kendi belirleyen aracılara bütünüyle sistemden el çektirilecek.

Buradaki finansman açığı tarım birlik ve kooperatifleri aracılığıyla karşılanacak. Bu birlikler vasıtasıyla çiftçiye kredi muslukları sonuna kadar açılacak.

Üreticilerden tüketicilere tedarik zincirinin kısaltılarak sektördeki aracıların azaltılmasını ve fiyatların düşürülmesini sağlayıcı düzenlemeler kapsamında üreticiler ve üretici örgütlerinin piyasada etkin bir şekilde yer alabilmesini teminen vergisel avantajlar da sağlanacak. Burada bir takım teşvik mekanizmaları da hayata geçirilecek. Tüketici aynı anda ürünün tarla çıkış fiyatı ve satış fiyatını görebilecek. Yanlış hasat, nakliye ve paketleme uygulamaları da bitirilecek. Bu konuda standartlar getirilecek.

KAYNAK: SABAH

Karanfil Tercüme - Hiçbir dil bize yabancı değil...

Adli Bilişim Hizmetleri - Bilirkişi raporu uzman mütalaası-

NACHI Hidrolik, robot, kesici takımları-

Sayfa 1 / 138

Ve Donald Trump yemin etti

Donald Trump, ABD'nin 45. Başkanı olarak yemin ettikten

Devamını Oku

İstifa etmekten vazgeçti!

MHP Kayseri Milletvekili Yusuf Halaçoğlu, anayasa

Devamını Oku

CHP'den gece yarısı flaş karar

Meclis'te anayasa değişiklik teklifi görüşmeleri sürerken

Devamını Oku

16'ncı madde de kabul edildi!

Meclis'te Ayşe Nur Bahçekapılı yönetiminde 2. Tur

Devamını Oku

Saldırı sonrası Erdoğan'dan

AK Parti İstanbul İl Başkanlığı'na yönelik yapılan saldırı

Devamını Oku

AK Parti İstanbul il binasına

AK Parti İstanbul İl Başkanlığı'na yönelik lav silahıyla

Devamını Oku

Güreş Federasyonu'ndan Recep

Türkiye Güreş Federasyonu, Recep İvedik 5 filminin

Devamını Oku

Jammeh görevden ayrılıp

Gambiya'nın seçilmiş Devlet Başkanı Adama Barrow, devlet

Devamını Oku

Accort Giyim

Mavera Kız Öğrenci Yurtları