Pazar, Tem 31 2016

Özel Kuvvetler Komutanlığı'nı ele geçirmek isteyen cuntacı Tuğgeneral Semih Terzi'yi alnından vurarak öldürdükten sonra 20 kişinin saldırmasıyla şehit edilen Özel Kuvvetler Komutanı Tümgeneral Zekai Aksakallı'nın emir astsubayı Başçavuş Ömer Halisdemir, vatan hainlerine en büyük darbeyi vurarak olayların seyrini değiştirmişti. Haberkapital'e konuşan Şehit Başçavuş Halisdemir'in yakınları, onun şehit olmadan birkaç gün önce rüyasında Peygamberimiz Hz. Muhammed'i (SAS) gördüğünü anlattılar.

"PEYGAMBER EFENDİMİZ BANA 'GEL HALİS GEL' DEDİ"

İsimlerinin güvenlik gerekçesiyle açıklanmasını istemeyen Şehit başçavuşun yakınları, Ömer Halisdemir'in darbe girişiminden 3-4 gün önce rüyasında Peygamber Efendimizi gördüğünü aktardılar.

Peygamber Efendimizi rüyasında gören ve çok etkilenen Şehit Başçavuş, rüyasını aile çevresine ve bazı silah arkadaşlarına şöyle anlatmış: "Rüyamda toprak damlı genişçe bir yapının kapısına geldim. İçeride beyazlar giyinmiş aksakallı yirmi kadar kişinin birinin etrafında toplanmış pür dikkat onu dinlediklerini gördüm. Kapıdan başımı uzatarak içeri baktığımda onlara hitap edenin Peygamber Efendimiz olduğunu anladım. Yanlış bir şey yapacağım telaşıyla onları rahatsız etmeden kapının dışına çıkmaya niyetlendim. O sırada Peygamber Efendimizin 'Gel Halis gel, sen de bize katıl' diye buyurduğunu duydum. Çok heyecanlandım. Adımımı büyük bir saygıyla kapının eşiğinden içeri attım. Rüya bu ya, içeri girdiğimde Peygamber Efendimizin etrafında toplanmış onu dinlemekte olan kimselerin önemli sahabelerden olduklarını gördüm. Heyecandan kan ter içinde kalmıştım. Zaten o sırada da uyandım"

HAİNLERİN HEDEFİ BORDO BERELİLERİ ETKİSİZ HALE GETİRMEKTİ!

Darbe girişiminde bulunan vatan hainlerinin hedefindeki en kritik noktalardan biri bordo berelilerin karargâhı olan Ankara Gölbaşı'ndaki Özel Kuvvetler Komutanlığı'ydı. Tuğgeneral Semih Terzi isimli cuntacı, yanında 20-30 kişilik bir grupla Özel Kuvvetler Komutanlığı'na gitti. O sırada kapıda nöbet tutan Astubay Ömer Halisdemir, "Bundan sonra ben komutanım" dedi. Özel Kuvvetler Komutanı Zekai Aksakallı'nın emir astsubayı, bu sözlerin üzerine hiç tereddüt etmeden beylik tabancasını çekti ve darbeci generali alnından vurarak öldürdü. Kahraman astsubay, sonrasında diğer askerler tarafından şehit edildi. Bir vatan evladının cuntacıların ele başlarından bir vatan haininin kafasına sıkarak görevini yapması, darbecilerin bütün planlarını bozdu. Zira cuntacılar bordo berelilerin karargâhını da ele geçirselerdi kendileri için en büyük tehdit olarak gördükleri bordo berelileri etkisiz hale getirecekler, bu da ülkemizin hainlerin eline geçmesini hızlandıracaktı.

Kaynak: Haberkapital.com

Karanfil Tercüme - Hiçbir dil bize yabancı değil...

NACHI Hidrolik, robot, kesici takımları-

3 KHK daha yayımlandı! İhraç ve göreve iadeler var Featured
Cumartesi, Oca 07 2017

Üç yeni Kanun Hükmünde Kararname yayımlandı. Emniyet'ten 2 bin 687 personel ihraç edildi. Adalet Bakanlığı'ndan bin 699 personel ihraç edildi. Sağlık Bakanlığı'ndan 838 personelin ilişiği kesildi. Diyanet'ten 135 personel ihraç edildi.

Karanfil Tercüme - Hiçbir dil bize yabancı değil...

NACHI Hidrolik, robot, kesici takımları-

Pazar, Tem 17 2016

15 Temmuz FETÖ'cü darbe girişiminde yaşananların ayrıntıları ortaya çıkmaya başlıyor.

FETÖ'nün cuntacıları komutanlarından Tuğgeneral Semih Terzi ile birlikte 20 kişi, Özel Kuvvetler Komutanlığı ele geçirilmeye çalışılırken çıkan çatışmada öldürülmüştü.

İşte o çatışmanın ayrıntılarını güvenlik uzmanı Mete Yarar açıkladı.

Özel Kuvvetler Komutanlığı'nın içeriden ele geçirilmek istendiğini belirten Yarar, "Bir astsubay olayın şeklini değiştirmiş. Allah mekanını cennet etsin" ifadelerini kullandı.

Mete Yarar yaşananları şöyle aktardı:

"Cuntacı (Tuğgeneral) Semih Terzi adlı general içeriden 20/30 Kişilik bir grupla ÖKK karargâhına giderek el koymaya çalışıyor. Komutanın odasına giderek, emir astsubayına, "Bundan sonra ben komutanım diyor. Bu arada yanında adamları var. Zekai Paşa'nın emir astsubayı tereddütsüz Silahı çekip cuntacı generali alnının ortasından vuruyor. Diğerleri de onu şehit ediyorlar."

Bu olaydan sonra FETÖ'cü darbenin sekteye uğratıldığını belirten Mete Yarar, "Ondan sonraki gelişmeler ise ayrı bir kahramanlık hikayesi. O cuntacı ölmese bir çok eylem yapılacaktı. Türkiye o yiğit astsubayın adını ezberleyecek. Diğer ayrıntıları yarın anlatacağım. Komutanların yanındaki korumaların nasıl şehit edildiğini..."ifadelerini kullandı.

KAYNAK: SUPERHABER

Karanfil Tercüme - Hiçbir dil bize yabancı değil...

NACHI Hidrolik, robot, kesici takımları-

Çarşamba, Oca 27 2016

Ziraat Bankası Genel Müdürü Hüseyin Aydın'ın kardeşi silahlı saldırıda hayatını kaybetti.

Türkiye Bankalar Birliği Başkanı ve Ziraat Bankası Genel Müdürü Hüseyin Aydın'ın kardeşi 55 yaşındaki HASAN Aydın, Artvin'in Borçka ilçesindeki marangoz atölyesinde, tartıştığı İ.A.'nın tabancalı saldırısında hayatını kaybetti.

Olay Küçükköy Mahallesi'nde, Hasan Aydın'ın marangoz atölyesinde saat 13.00 sıralarında meydana geldi. Hasan Aydın ile İ.A. arasında başlayan tartışma giderek büyüdü. Belinden tabancasını çıkartan İ.A., ateş ederek Hasan Aydın'a kurşun yağdırdı. Vücuduna 5 kurşun isabet eden 3 çocuk babası Hasan Aydın, ağır yaralı olarak kaldırıldığı Borçka Devlet Hastanesi'deki ilk müdahalenin ardından sevk edildiği Artvin Devlet Hastanesi'de hayatını kaybetti. Olaydan sonra yakalanan İ. A. gözaltına alındı.

Kaynak: Haber 7

Karanfil Tercüme - Hiçbir dil bize yabancı değil...

NACHI Hidrolik, robot, kesici takımları-

Sayfa 1 / 1159

TSK abluka altına aldı,

TSK ve ÖSO'nun Afrin'e düzenlediği operasyonla zor durumda

Devamını Oku

Almanya'dan Leopard hamlesi!

Der Spiegel dergisi Alman hükümetinin Türkiye'deki Leopard

Devamını Oku

Galatasaray Başkanı Cengiz:

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, "Fatih Terim bana

Devamını Oku

Kızıl Elma nedir?

PKK/PYD terör örgütlerine karşı başlatılan Afrin Zeytin

Devamını Oku

'Moskova'nın Kürtlere hiçbir

Kommersant Gazetesine konuşan Rus Uluslararası İlişkiler

Devamını Oku

Barsaya Dağı alındı, 10

'Zeytin Dalı' operasyonu kapsamında bazı bölgelerde ÖSO

Devamını Oku

7 yıl bekledi, bugün öldürdü!

Giresun'da Mehmet Taştan (38), ağabeyi Metin Taştan'ı

Devamını Oku

Kritik gelişme Türkiye

Terör örgütü PYD, Soçi'de yer almayacak. PKK/PYD'nin

Devamını Oku

Accort Giyim