Pazar, Tem 31 2016

Özel Kuvvetler Komutanlığı'nı ele geçirmek isteyen cuntacı Tuğgeneral Semih Terzi'yi alnından vurarak öldürdükten sonra 20 kişinin saldırmasıyla şehit edilen Özel Kuvvetler Komutanı Tümgeneral Zekai Aksakallı'nın emir astsubayı Başçavuş Ömer Halisdemir, vatan hainlerine en büyük darbeyi vurarak olayların seyrini değiştirmişti. Haberkapital'e konuşan Şehit Başçavuş Halisdemir'in yakınları, onun şehit olmadan birkaç gün önce rüyasında Peygamberimiz Hz. Muhammed'i (SAS) gördüğünü anlattılar.

"PEYGAMBER EFENDİMİZ BANA 'GEL HALİS GEL' DEDİ"

İsimlerinin güvenlik gerekçesiyle açıklanmasını istemeyen Şehit başçavuşun yakınları, Ömer Halisdemir'in darbe girişiminden 3-4 gün önce rüyasında Peygamber Efendimizi gördüğünü aktardılar.

Peygamber Efendimizi rüyasında gören ve çok etkilenen Şehit Başçavuş, rüyasını aile çevresine ve bazı silah arkadaşlarına şöyle anlatmış: "Rüyamda toprak damlı genişçe bir yapının kapısına geldim. İçeride beyazlar giyinmiş aksakallı yirmi kadar kişinin birinin etrafında toplanmış pür dikkat onu dinlediklerini gördüm. Kapıdan başımı uzatarak içeri baktığımda onlara hitap edenin Peygamber Efendimiz olduğunu anladım. Yanlış bir şey yapacağım telaşıyla onları rahatsız etmeden kapının dışına çıkmaya niyetlendim. O sırada Peygamber Efendimizin 'Gel Halis gel, sen de bize katıl' diye buyurduğunu duydum. Çok heyecanlandım. Adımımı büyük bir saygıyla kapının eşiğinden içeri attım. Rüya bu ya, içeri girdiğimde Peygamber Efendimizin etrafında toplanmış onu dinlemekte olan kimselerin önemli sahabelerden olduklarını gördüm. Heyecandan kan ter içinde kalmıştım. Zaten o sırada da uyandım"

HAİNLERİN HEDEFİ BORDO BERELİLERİ ETKİSİZ HALE GETİRMEKTİ!

Darbe girişiminde bulunan vatan hainlerinin hedefindeki en kritik noktalardan biri bordo berelilerin karargâhı olan Ankara Gölbaşı'ndaki Özel Kuvvetler Komutanlığı'ydı. Tuğgeneral Semih Terzi isimli cuntacı, yanında 20-30 kişilik bir grupla Özel Kuvvetler Komutanlığı'na gitti. O sırada kapıda nöbet tutan Astubay Ömer Halisdemir, "Bundan sonra ben komutanım" dedi. Özel Kuvvetler Komutanı Zekai Aksakallı'nın emir astsubayı, bu sözlerin üzerine hiç tereddüt etmeden beylik tabancasını çekti ve darbeci generali alnından vurarak öldürdü. Kahraman astsubay, sonrasında diğer askerler tarafından şehit edildi. Bir vatan evladının cuntacıların ele başlarından bir vatan haininin kafasına sıkarak görevini yapması, darbecilerin bütün planlarını bozdu. Zira cuntacılar bordo berelilerin karargâhını da ele geçirselerdi kendileri için en büyük tehdit olarak gördükleri bordo berelileri etkisiz hale getirecekler, bu da ülkemizin hainlerin eline geçmesini hızlandıracaktı.

Kaynak: Haberkapital.com

Karanfil Tercüme - Hiçbir dil bize yabancı değil...

NACHI Hidrolik, robot, kesici takımları-

3 KHK daha yayımlandı! İhraç ve göreve iadeler var Featured
Cumartesi, Oca 07 2017

Üç yeni Kanun Hükmünde Kararname yayımlandı. Emniyet'ten 2 bin 687 personel ihraç edildi. Adalet Bakanlığı'ndan bin 699 personel ihraç edildi. Sağlık Bakanlığı'ndan 838 personelin ilişiği kesildi. Diyanet'ten 135 personel ihraç edildi.

Karanfil Tercüme - Hiçbir dil bize yabancı değil...

NACHI Hidrolik, robot, kesici takımları-

Pazar, Tem 17 2016

15 Temmuz FETÖ'cü darbe girişiminde yaşananların ayrıntıları ortaya çıkmaya başlıyor.

FETÖ'nün cuntacıları komutanlarından Tuğgeneral Semih Terzi ile birlikte 20 kişi, Özel Kuvvetler Komutanlığı ele geçirilmeye çalışılırken çıkan çatışmada öldürülmüştü.

İşte o çatışmanın ayrıntılarını güvenlik uzmanı Mete Yarar açıkladı.

Özel Kuvvetler Komutanlığı'nın içeriden ele geçirilmek istendiğini belirten Yarar, "Bir astsubay olayın şeklini değiştirmiş. Allah mekanını cennet etsin" ifadelerini kullandı.

Mete Yarar yaşananları şöyle aktardı:

"Cuntacı (Tuğgeneral) Semih Terzi adlı general içeriden 20/30 Kişilik bir grupla ÖKK karargâhına giderek el koymaya çalışıyor. Komutanın odasına giderek, emir astsubayına, "Bundan sonra ben komutanım diyor. Bu arada yanında adamları var. Zekai Paşa'nın emir astsubayı tereddütsüz Silahı çekip cuntacı generali alnının ortasından vuruyor. Diğerleri de onu şehit ediyorlar."

Bu olaydan sonra FETÖ'cü darbenin sekteye uğratıldığını belirten Mete Yarar, "Ondan sonraki gelişmeler ise ayrı bir kahramanlık hikayesi. O cuntacı ölmese bir çok eylem yapılacaktı. Türkiye o yiğit astsubayın adını ezberleyecek. Diğer ayrıntıları yarın anlatacağım. Komutanların yanındaki korumaların nasıl şehit edildiğini..."ifadelerini kullandı.

KAYNAK: SUPERHABER

Karanfil Tercüme - Hiçbir dil bize yabancı değil...

NACHI Hidrolik, robot, kesici takımları-

Cumartesi, Mar 12 2016

PKK'nın İlkbahar Planı Terör Örgütü PKK, Çözüm Süreci'nin kendisine sağladığı bütün avantajları çok başarılı bir şekilde kullanmayı başarmıştır. Bu süreçte Türkiye'ye yüzlerce ton bomba ve binlerce silah soktuğu bilinen PKK, strateji değişikliğine giderek kırsalın yanı sıra il ve ilçe merkezlerinde de örgütlenmiş, kamplar ve karargahlar kurmuştur. İl ve ilçelere silah yığını yapan PKK, rotasını buna göre çizmiştir.

Ancak Çözüm Süreci'nin bozulmasıyla beraber birçok bölgede PKK terör örgütüne karşı temizlik operasyonları başlatılmıştır. Başlatılan temizlik operasyonları şehir merkezlerinde sürdürülürken bu operasyonlar kış şartları nedeniyle dağlık bölgelerde hava harekatı ile sınırlı kalmıştır. Kış mevsiminin etkisini kaybetmesini fırsat bilen PKK, bahara güçlü bir şekilde hazırlandığının mesajını Çınar ve Ankara saldırılarıyla vermiştir.

Ayrıca birkaç gün önce Dağlıca karakoluna sızma girişimi ise PKK'nın planlı hareket ettiğini göstermektedir. Terör örgütü PKK'nın yönetici kadrosu, şehir merkezlerinde bulunan üyelerine eylem yapma konusunda serbestlik tanırken dağda bulunan örgüt mensuplarını ise daha planlı bir şekilde yönetmektedir.

PKK, özellikle Çözüm Süreci'nde topladığı gücü sistemli kullanma ve yabancı ülkelerden de aldığı çeşitli eğitimler gereği vur-kaç taktiğinin yanı sıra bir ordu gibi büyük sayılarda teröristlerle hareket etmektedir. Bundan üç ay önce hem PKK sempatizanlarından hem de istihbarat teşkilatlarından edindiğim bilgilere göre PKK'nın Mart ayında büyük eylemler yapacağını öğrendim.

Emniyet Genel Müdürlüğü, Aralık ayında Emniyet müdürlerine gönderdiği yazıda PKK'nın ilkbahar için hazırlık yaptığı dile getirilmişti. Bununla birlikte Emniyet teşkilatının bir ay önce açıkladığı istihbarat, PKK'nın yapacağı eylemleri doğrular niteliktedir. PKK, ilkbahar için yaptığı hazırlığın arka planında Türk kamuoyunda ses getirmekten öte bir iç isyan ve bağımsızlık hareketi olma özelliği de bulunmaktadır.

Özellikle PKK ve uzantıları, DAEŞ'e karşı Ayn el-Arap/Kobane'de verdikleri mücadeleyi kendilerini yol haritası edinerek aynı direnmeyi ve karşı koymayı bölgede "işgalci" olarak gördükleri Türk Devletine karşı vermeyi planlamaktadır. Bu süreçte PKK, stratejik bölge olarak gördüğü bütün alanlarda terör eylemlerinde bulunacak ve topyekûn saldırılar başlatacaktır. Bunun yanı sıra korkutma ve bezdirme amaçlı Türkiye'nin batı illerinde de çeşitli saldırılar gerçekleştirecektir. Nevruz'a yakın tarihler eylemlerin başlangıç dönemi seçilmiştir. Nedeni ise Nevruz'un "yeniden uyanışı" simgelemesidir. Bu noktada PKK, Nevruz ile Kürtleri özüne döndürmeyi ve yeniden canlandırmayı düşünmektedir.

Selahattin Demirtaş'ın böyle bir dönemde Sur'u bahane ederek insanları bu bölgeye doğru yürümeye davet etmesi aslında bir tesadüf değildir. PKK'nın siyasi uzantısı olan HDP, bu noktada PKK'nın iç isyan girişiminde yeterli halk desteğini bulup bulamaması konusunda gerekli yoklamayı yapmıştır. Bölgesel olarak bakıldığında ise Kürdistan Bölgesel Yönetimi Başkanı Barzani, uzun süreden beridir bağımsızlık hazırlıkları yaptığını dile getirmektedir.

Ayrıca bir gün önce yaptığı açıklamadaki "bu sefer kanlarını bağımsızlık için dökeceklerine" dair söylemleri PKK'nın da nasıl bir ruh haliyle hareket ettiğini de özetler niteliktedir. (Sanılanın aksine Barzani ile PKK arasında bir çatışma yoktur.

İki gurup aslında takiye yapmaktadır. Geçmişten beri Barzani'nin PKK'ya desteklediği bilinmektedir. Ancak Türkiye söz konusu olduğunda Barzani, Türkiye'nin gazını almak için PKK'yı eleştirmektedir.) PKK'nın kalkışacağı iç isyan, milletimize ve devletimize ne kadar zarar vereceğine dair öngörüde bulunmak zordur.

Ancak Ortadoğu'nun durumu, Suriye'deki pasta kavgası, DAEŞ'in varlığı, bölge ve küresel güçlerin Türkiye karşıtlığına PKK'nın saldırıları da eklenmesi Türkiye'de kapanması zor yaralar açabilir. Ancak yedi düvele karşı savaşmış ve muzaffer olmuş Türk Milleti bu saldırının da üstesinden gelecektir.

Kaynak: Emrah KAYA/www.kafkassam.com

Karanfil Tercüme - Hiçbir dil bize yabancı değil...

NACHI Hidrolik, robot, kesici takımları-

Sayfa 1 / 1042

Dev derbide skandal pankart!

Galatasaray ile Fenerbahçe arasında oynanan derbide hakem

Devamını Oku

Türkiye namluları oraya

Rakka, ABD'nin desteklediği PKK'nın Suriye'deki uzantısı

Devamını Oku

Dolarda hareketli dakikalar!

Dolar, Türk Lirası karşısında 3.72 seviyesinde kadar

Devamını Oku

'DEAŞ'ın elindeki son binayı

Filipinler'de Mindanao eyaletine bağlı Marawi kentinde DEAŞ

Devamını Oku

Nerede kaza, onlar orada!

Uzmanlar sigortadan tazminat alabilmek için devreye giren

Devamını Oku

Taraftarı kandırdılar

Derbi tahmini tutmayan bahis siteleri binlerce kişiyi

Devamını Oku

ÖTV, MTV arttı Gözler o

Araç alımında yükselen ÖTV ve MTV sonrası birçok şirket

Devamını Oku

Sömürge valisi katliam

ABD'nin Suriye'deki "sömürge valisi" Brett McGurk, 4 bin

Devamını Oku

Accort Giyim