Cumartesi, Nis 29 2017

Muğla'nın Marmaris ilçesinde 'uyuşturucu ticareti yaptığı' iddiasıyla gözaltına alınan dizi ve sinema oyuncusu Selim Erdoğan, tutuklanarak cezaevine konuldu. 

Selimiye Mahallesi'ne yerleşen Selim Erdoğan'ın evde uyuşturucu yetiştirdiği ve ticaretini yaptığı ihbarı üzerine operasyon düzenleyen Marmaris İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, evin bir odasının uyuşturucu yetiştirmek, kurutmak ve muhafaza etmek üzere özel bir bölüm olarak dizayn edildiğini belirledi. Evde kavanozlar içinde ve paketlenmiş halde 840 gram esrar ele geçiren jandarma ekipleri, ünlü oyuncuyu gözaltına aldı.

Jandarmadaki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen Erdoğan, yasa dışı ekim ve uyuşturucu madde ticareti yapmak suçlarından tutuklanarak cezaevine gönderildi. Selim Erdoğan'ın, bölüm başına 7 bin lira aldığı 'Meryem' dizisi yeniden çekilecek. (Akit)

Karanfil Tercüme - Hiçbir dil bize yabancı değil...

Adli Bilişim Hizmetleri - Bilirkişi raporu uzman mütalaası-

NACHI Hidrolik, robot, kesici takımları-

Cuma, Mar 31 2017

Ünlü sinema sanatçısı Halit Akçatepe İstanbul'da hayatını kaybetti.

Uzun süre önce rahatsızlanarak felç geçiren usta oyuncu Halit Akçatepe İstanbul'da hayatını kaybetti.

1975 yılında "Hababam Sınıfı" adlı filmindeki Güdük Necmi tiplemesiyle Türk sinemasına adını yazdırmıştır.

Halit Akçatepe, 1938 yılında Ordu, Ünye'de Sıtkı Akçatepe ve Leman Akçatepe çiftinin oğlu olarak doğmuştur. Aslen Ordu ili Ünye ilçesindendir. Yeşilköy Pansiyonlu İlkokulu'nda okudu.

Refik Halit Karay Mektebini bitirdikten sonra Konservatuvar eğitimi aldı. 1943 yılında 5 yaşındayken ilk filminde oynadı. İstanbul Şehir Tiyatroları Çocuk Bölümü'ne girdiğinde yedi yaşındadır. Saint Benoit Fransız Lisesinden mezun oldu. Tiyatro ile olan tanışıklığı ilk defa lise yıllarında başlamış ve Yeşilay'ın Yeşil Sahne'sinde amatör olarak sahneye çıkmış.

Halit Akçatepe bir yandan amatör olarak tiyatroculuk oynarken diğer yandan önce Edebiyat Fakültesi, sonra da Hukuk Fakültesine devam etmiş ancak tiyatro aşkı galip gelmiş ve okulu bırakmıştır.

Profesyonel olarak ilk defa 1960 yılında 'Oda Tiyatrosu 4'te 'Sel' piyesiyle sahneye çıktı. Bugüne kadar 16 ayrı tiyatroda 43 piyeste rol aldı. Dostlar Tiyatrosu kadrosunda yer aldı.

[Halit Akçatepe kimdir]

Birçok filmde oynayan Halit Akçatepe, reklam filmlerinde de oynadı. İlk filmlerinde figüran olarak rol aldı. Daha sonra duygusal komedilerde karakter rolleri canlandırdı.

1960 yılında Ah Nerede Vah Nerede filmiyle şöhreti yakaladı. 1970'li yılların başında oynadığı "Üç arkadaş, Sev kardeşim, Köyden indim şehre, Mavi boncuk" çok beğenildi. 1975 yılında "Hababam Sınıfı" adlı filmindeki Güdük Necmi tiplemesiyle gönüllerde yer etti.

Rıfat Ilgaz'ın "Hababam Sınıfı" romanından Umur Bugay tarafından senaryosu uyarlanan, 1975 Ertem Eğilmez yapımı "Hababam Sınıfı" sinema filminde; Kemal Sunal - İnek Şaban, Adile Naşit - Hafize Ana, Halit Akçatepe - Güdük Necmi, Tarık Akan - Damat Ferit, Münir Özkul - Kel Mahmut, Muharrem Gürses - Okul müdürü Muharrem Gür, Ayşen Gruda - Yarışma Sunucusu rolleri ile hafızalara kazındı.

Halit Akçatepe'nin 1963 yılında evlenip 1981 yılında boşandığı ilk evliliğinden Itır ve Ebru adlarında iki kızı vardır. İkinci evliliğini 1999 yılında Rezzan hanım ile yapmıştır. 2009 yılında boşandı. Günsu adında bir kızı vardır.

2014 yılında "Karaman'ın Koyunu" adlı filmde Ferdi Akarnur, Sinan Çalışkanoğlu, Dost Elver ile birlikte rol aldı.

Karanfil Tercüme - Hiçbir dil bize yabancı değil...

Adli Bilişim Hizmetleri - Bilirkişi raporu uzman mütalaası-

NACHI Hidrolik, robot, kesici takımları-

Cumartesi, Mar 25 2017

ABD ve Rusya metinlerinin PYD/YPG'ye desteği tartışılırken Hollywood da PKK'nın Suriye uzantısını konu alan bir film yapıyor

The Anarchists vs ISIS adlı filmin yönetmeni Daniel Espinosa başrolde ise ünlü aktör Jack Gyllenhaal olacak.

Askerlerin kolunda YPG arması, birlikte çekilen halaylar ve ABD helikopterleri ile Tabka'ya indirilen YPG'liler...

ABD ve Rus yönetimlerinin PYD/YPG'ye verdiği tüm bu destekler tartışılırken PKK'nın Suriye uzantısına bir jest de Hollywood'dan geldi.

DEAŞ'a karşı savaşmak için Suriye'ye giden ve YPG saflarına katılan bir grup ABD'li "anarşistin" hikâyesinin anlatılacağı de The Anarchists vs ISIS filmi projesi hayata geçirilecek.

Ünlü aktör Jack Gyllenhaal'ın başrolünde olacağı filmin yönetmeni 2017 yapımı Hayat (Life) filminde de birlikte çalıştığı Daniel Espinosa...

Filmin nerede ve ne zaman çekileceği henüz belirsiz...

(A Haber)

Karanfil Tercüme - Hiçbir dil bize yabancı değil...

Adli Bilişim Hizmetleri - Bilirkişi raporu uzman mütalaası-

NACHI Hidrolik, robot, kesici takımları-

Pazartesi, Mar 06 2017

Diriliş Ertuğrul Afganistan'da 'Qiyam' adıyla yayınlanması üzerine, Türk bayrağı dolmuşların, taksilerin ve otobüslerin üzerinde dalgalanmaya başladı.

Osmanlı imparatorluğunun yaşamını ekranlara getiren ve dünyada en çok konuşulan diziler arasında yer alan Diriliş Ertuğrul dizisi, Afganistan'da 'Qiyam' adıyla biliniyor. Afganistan'ın yerel televizyon kanallarında 2016 yılının başından beri yayınlanan Diriliş dizisi, haftada bir gece yayınlanıyor ve üç televizyon kanalı bu diziyi yerel dilde çevirerek seyircilerine sunuyor. Diziyi kaçıran halk ise cep telefonu, laptop ve değişik elektronik cihazlarla izliyor.

DİZİYİ CEP TELEFONLARINA AKTARIYORLAR

Başkent Kabil'in şehir merkezine yer alan ufak bir dükkan, CD, DVD ve nostaljik müzik kasetlerinin yanı sıra, Diriliş dizisini de müşterilerine satıyor. Dükkanın sahibi, her hafta Diriliş dizisinin yeni bölümlerini uydu cihazından kayıt ederek hem Türkçe hem de yerel dillerde Afgan kanallardan indirerek müşterilerine satıyor. Dükkan sahibi, yaptığı açıklamada ''Diriliş, Ertuğrul'un buradaki yerel ismi Qiyam. Bu dizinin müşterisi çok. Türkmen ve Özbek kökenli vatandaşımız, Türkçe versiyonunu istiyor ve diğer müşterilerimiz ise Farsça'ya çevrilen versiyonu alıyorlar. Müşteriler, cep telefonlarına, laptoplarına ve diğer elektronik cihazlarına aktarılmasını istiyorlar'' diye konuştu.

BAYRAK GÜZEL HALK İYİ

Dolmuşlar, taksiler ve otobüsler üzerine görünen Türk bayrağı, Türkiye sevgisini gösteriyor. Cadde kenarında araba aksesuarı satışını yapan Niaz Muhammad, son zamanlarda Türkiye bayrağının satışından mutlu. ''Afgan halkı Türk dizilerini çok seviyor ve izliyor. Biz de Müslümanız, Türk halkı da. Türkiye bayrağının görünüşü de güzel, halkı da iyi. Çoğu satışımı, bu bayrak üzerinden yapıyorum'' dedi. (Akit)

Karanfil Tercüme - Hiçbir dil bize yabancı değil...

Adli Bilişim Hizmetleri - Bilirkişi raporu uzman mütalaası-

NACHI Hidrolik, robot, kesici takımları-

Sayfa 1 / 13

Öğrenci servisindeki

İstanbul'da Pendik'te üniversite öğrencilerini taşıyan

Devamını Oku

Canan Karatay: Bol bol yağ

Prof. Dr. Canan Karatay, "Televizyonlara çıkıp 'Bilmem ne

Devamını Oku

ABD itiraf etti! Türkiye

ABD Merkez Kuvvetler Komutanlığı'ndan (CENTCOM), Koalisyon

Devamını Oku

İki yeni KHK yayınlandı: Ve

İki yeni KHK yayınlandı. KHK'larda ihraç ve göreve iadeler

Devamını Oku

Avrupa Birliği liderlerinden

AB Konseyi Başkanı Donald Tusk ve AB Komisyonu Başkanı

Devamını Oku

NATO'dan şaşırtan Türkiye

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Türkiye'nin

Devamını Oku

Kobaltın değeri yüzde 70

Piyasalarda bu yılın en hızlı yükselen madeni olan kobaltın

Devamını Oku

Ünlü oyuncunun evi uyuşturucu

Muğla'nın Marmaris ilçesinde 'uyuşturucu ticareti yaptığı'

Devamını Oku

Accort Giyim

Mavera Kız Öğrenci Yurtları