Korhan Yazgan

Korhan Yazgan

Cuma, 18 Ağustos 2017 12:20

Türk Silahlı Kuvvetlerince son bir haftada yürütülen operasyonlarda 58 teröristin öldürüldüğü bildirildi.

Türk Silahlı Kuvvetlernce (TSK), son bir haftada gerçekleştirilen operasyonlarda, 58 terörist etkisiz hale getirildi.

TSK'dan yapılan bilgilendirmeye göre, teröristle mücadele harekatı kapsamında, 10 Ağustos-17 Ağustos tarihlerinde yürütülen operasyonlarda 58 terörist etkisiz hale getirildi. Teröristler tarafından kullanılan 8 sığınak, barınak, mağara ve depo kullanılamaz hale getirilirken, 17 EYP de imha edildi. Son bir haftada gerçekleştirilen operasyonlarda şunlar ele geçirildi:

"26 adet piyade tüfeği, 3 adet makinalı tüfek, 1 adet keskin nişancı tüfeği, 3 adet roketatar (2 Adet AT-4 Güdümlü Tanksavar Silahı), 1 adet av tüfeği, 1 adet tabanca olmak üzere toplam 35 adet silah, 2.500 kg amonyum nitrat, 38 adet el bombası, 1.587 adet hafif silah mühimmatı, 2 adet antitank mayını, 1 adet roketatar roketi, 1 adet roketatar sevk fişeği, 1.814 adet uçaksavar mühimmatı, 2 adet akü, 1 adet el dürbünü, 25 adet gaz maskesi, 1 adet jeneratör, 2 adet silah namlusu, 124 adet şarjör, 2 adet telsiz, 33 adet tüp"

Siirt Tuzkuyusu Köyü mevkisinde, İHA'yla tespit edilen ve Taarruz Helikopter Kolu (ATAK) ile ölü olarak ele geçirilen bölücü terör örgütü mensubu 3 teröristle ilgili yapılan araştırmada; Baykan Kaymakamı Mehmet Kocabey'e EYP'li saldırı düzenleyen ve Baykan Çukurca Jandarma Karakol Komutanı Jandarma Astsubay Üsçavuş Yakup Akdağ'ın şehit edilmesi olayını gerçekleştiren teröristler olduğu tespit edildi.

SINIRLARDAN YASA DIŞI GEÇMEYE ÇALIŞAN 8 BİN 738 KİŞİ YAKALANDI

Bölücü terör örgütünün en önemli finansal kaynaklarından olduğu belirtilen kaçakçılıkla mücadeleye yönelik hudut hattında alınan tedbirler ve yürütülen operasyonlar sonucu, 118 bin 450 paket kaçak sigara ele geçirildi. Etkili hudut denetim ve kontrolleri sonucunda sınırlardan yasa dışı yollardan geçmeye çalışan 8 bin 738 kişi yakalandı. Son bir haftada gerçekleştirilen operasyonlarda, 7 asker şehit olurken, 12 asker de yaralandı. TSK'dan yapılan açıklamada, operasyonlara ilişkin şunlar kaydedildi:

"Bu hafta özellikle Şırnak / Beytüşşebap (İncebel / Kato Dağı) ile Şırnak / Merkez (Budak ve Namaz Dağı) ve Hakkâri / Yüksekova bölgelerinde icra edilen orta çaplı operasyonlar sonucunda bölücü terör örgütüne ağır darbe indirilmiş ve örgütün önemli kayıplar vermesi sağlanmıştır. Yapılan operasyonlar kapsamında ele geçirilen silah, teçhizat, mühimmat ve malzemeler ile etkisiz hale getirilen ve örgütten kaçarak teslim olan terörist sayısı göz önüne alındığında yürütülen operasyonların, bölücü terör örgütünü baskı altına aldığı görülmektedir. Bölücü terör örgütünün önemli gelir kaynaklarından olan kaçakçılık faaliyetleri, hudut hattında alınan etkili tedbirlerle engellenmeye devam edilmiştir. Hudut bölgelerinde alınan tedbirler sayesinde hafta içinde 8.738 kişi yakalanmış ve bol miktarda kaçak sigara ele geçirilmiştir. Yüce Türk milletinden aldığı güç ile Türk Silahlı Kuvvetleri vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğini temin etmek için en son terörist etkisiz hâle getirilinceye kadar kararlı, etkin ve caydırıcı mücadelesine devam edecektir"

243 MESKUN MAHAL, 2 BİN 15 KİLOMETREKARELİK ALAN KONTROL ALTINA ALINDI

Öte yandan Suriye'nin kuzeyinde gerçekleştirilen harekat kapsamında, Azaz-Cerablus arasında bulunan 2 bin 15 kilometrekarelik alanın kontrol altına alındığı belirtilerek, şöyle denildi:

"TSK tarafından desteklenen ÖSO'nun yoğun ve kararlı mücadelesi sayesinde Azaz-Cerablus arasında bulunan toplam 243 meskûn mahal ve 2.015 km²'lik alan kontrol altına alınmıştır. Bab ilçe merkezi, Kabbasin ve Bzagah bölgelerinde patlayıcı ve mayın arama/temizleme çalışmaları sürdürülürken; PKK / PYD terörist unsurlarının Afrin'den doğuya, Münbiç'ten batıya doğru olabilecek saldırılarını durdurmaya yönelik alınan tedbirlerin uygulanmasına hassasiyetle devam edilmektedir"

Karanfil Tercüme - Hiçbir dil bize yabancı değil...

NACHI Hidrolik, robot, kesici takımları-

Cuma, 18 Ağustos 2017 12:19

Türkiye'nin Adil Öksüz için Almanya'ya nota vermesinin ardından Başbakan Merkel, Türkiye'ye yönelik Gümrük Birliği tehdidi geldi.

Türkiye ile Almanya arasındaki gerilim karşılıklı düelloya dönüştü. 15 Temmuz darbe girişiminin bir numaralı isimlerinden Adil Öksüz'ün iadesi için verdiği notadan saatler sonra Almanya'dan da Gümrük Birliği çıkışı geldi. Angela Merkel, AB ile Türkiye arasında kısa vadede 100 milyar euroluk yeni ticaret hacmi oluşturması beklenen Gümrük Birliği güncellemesine izin vermeyeceklerini açıkladı.

Türkiye'yle Gümrük Birliği sözleşmesini genişletmeyeceklerini ifade eden Merkel, mevcut 'gümrük anlaşmasını' sürdürmek için de ek çaba göstermeyeceklerini söyledi.

EKONOMİYE SİYASET ŞANTAJI

Siyaset ve iş dünyası Merkel'in düello vari açıklamalarını şantaj olarak yorumladı. Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, "Ekonomiyi siyasi şantaj unsuru gibi kullanmak devlet ciddiyetiyle bağdaşmaz" açıklaması yaparken, işadamlarından da benzer tepkiler geldi.

YANLIŞ POLİTİKA

İktisadi Kalkınma Vakfı Başkanı Ayhan Zeytinoğlu, Almanya Başbakanı Angela Merkel'in Gümrük Birliği güncellenmesinin engelleneceği yönündeki açıklamasını son derece talihsiz bulduğunu söyledi.

Zeytinoğlu, "Unutulmamalı ki, Gümrük Birliği'nin güncellenmesi sadece Türkiye açısından değil, AB açısından da faydalı olacaktır. Bu sebeple, Gümrük Birliği'nin güncellenmesi yönündeki müzakerelerin başlatılmaması kararının bir şantaj aracı olarak kullanılması, ilişkilerin geleceği açısından son derece yanlış bir politika tercihidir" dedi. (Akit)

Karanfil Tercüme - Hiçbir dil bize yabancı değil...

NACHI Hidrolik, robot, kesici takımları-

Cuma, 18 Ağustos 2017 12:17

MİT TIR'ları ihanetinin ucu HDP'ye de dokundu. Can Dündar'ın görüntüleri yayınlamadan önce Demirtaş'a da verdiği iddia edildi.

Eski Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar'ın, 27 Mayıs 2015 günü saat 14:32:20'de CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu ile görüştüğü ve MİT tırları görüntülerini Berberoğlu'ndan aldığı; Dündar'ın aynı gün 17:02:21'de Önder'le Asmalımescit'te görüştüğü tespit edildi. Sabah'ın haberine göre, Önder'in Dündar'la görüşmesinden bir gün sonra Demirtaş, Hatay'daki mitingte "Bombalar, füzeler onların hepsi ortaya çıkacak. Uluslararası Ceza Mahkemesi'nde, Lahey'de yargılamayı gerektirecek suçlar işlediler" dedi. Demirtaş'ın konuşmasından bir gün sonra Cumhuriyet gazetesi MİT tırları ihanetini manşetine taşıdı. Dündar'ın da Önder'e MİT tırları görüntülerini verdiği iddia ediliyor.

İşte detaylar:

Dündar, 27 Mayıs 2015 günü saat 14:32:20'de Berberoğlu'nu aradı ve 21 saniye görüştü. Berberoğlu'nun kullandığı telefonla görüşme yapıldı. Bu sırada "Şişli Büyükdere Cad. No:22/A İstanbul" adresi civarındaki baz istasyonundan sinyal verisi alındı.

Dündar, "Tutuklandık" adlı kitabında, MİT TIR'ları görüntülerini kimin getirdiğini şöyle açıkladı: 27 Mayıs Çarşamba günü öğleden sonra solcu bir milletvekili dostum getirdi görüntüleri... 'Merak ettiğin şey bu flash diskin içinde' dedi.

Dündar, aynı gün 17:02:21'de Önder'i aradı ve 1 dakika 26 saniye görüştü. Önder'le Dündar'ın telefonları Asmalımescit'te sinyal verdi.

Önder'in Dündar'la görüşmesinden bir gün sonra Demirtaş, Hatay mitinginde MİT TIR'larına ilişkin "Bombalar, füzeler onların hepsi ortaya çıkacak. Hangi parayla satın alındığı ortaya çıkacak. Uluslararası Ceza Mahkemesi'nde, Lahey'de yargılamayı gerektirecek suçlar işlediler. TIR'lar dolusu silahlar hangi parayla alındı" iddiasında bulundu.

Dündar, 29 Mayıs 2015'te MİT TIR'ları ihanetine ilişkin görüntüleri manşete taşıdı.

(Akit)

Karanfil Tercüme - Hiçbir dil bize yabancı değil...

NACHI Hidrolik, robot, kesici takımları-

Cuma, 18 Ağustos 2017 12:16

Firari FETÖ'cü Adil Öksüz'ün gözaltındayken ona delil özelliği taşıyan eşyaları teslim eden Başçavuş Zeki Çınkır'la akraba olduğu ortaya çıktı.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nca hazırlanan iddianameye göre, 17 Temmuz'u 18 Temmuz'a bağlayan gece merkez karakol komutanı şüpheli Erol Özdemir, Zeki Çınkır'ı, nezarethanede bir hemşerilerinin olduğunu söyleyerek, Adil Öksüz'ün yanına götürdü. Adil Öksüz'le bir süre görüşen Çınkır, şüpheli Hüsrev Arslan'a, Öksüz'ün sivil olduğunu anlattı. Bunun üzerine Arslan, Öksüz'e böyle bir ortamda ne gezdiğini sordu. Öksüz de tarla bakmaya geldiği yalanını söyledi ve 18 Temmuz sabahı Sulh Ceza Hâkimliği kararıyla serbest bırakıldıktan sonra eşyalarını teslim aldı.

KEMER VE SAATİ KALDI

Adil Öksüz'ün eşyaları ile telefonları, Başçavuş Çınkır tarafından tutanakla teslim edildi. Teslim edilenler arasında Öksüz tarafından Jandarma karakoluna konulan GPS cihazı da yer aldı.

Öksüz, adliyeden ayrıldıktan birkaç saat sonra Zeki Çınkır'ı arayarak, nezarethanede kalan kemer ve saatini istedi. Çınkır ise, nezarethanenin kalabalık olduğunu söyleyip, "Herkesin eşyaları teslim edildikten sonra seninkileri gelip alırsın" dedi. Ancak tekrar aradığında Öksüz Sakarya'ya gittiğini, eşyaları almaya gelmeyeceğini söyledi. Saat ve kemer de Cumhuriyet Başsavcılığı'na teslim edildi.

İddianamede, eşyaların ve cihazların delilleri ve delil bulma imkânını ortadan kaldıracak şekilde Adil Öksüz'e Zeki Çınkır tarafından teslim edildiği belirtildi. Çınkır'ın eşinin halası Hüsne Öksüz'ün Adil Öksüz'ün akrabalarından Mehmet Öksüz ile evli olduğu ve Çınkır ile Öksüz'ün akrabalık ilişkisi bulunduğu da iddianamede vurgulandı. (Akit)

Karanfil Tercüme - Hiçbir dil bize yabancı değil...

NACHI Hidrolik, robot, kesici takımları-

Cuma, 18 Ağustos 2017 11:44

Suriye'de düzenlenecek yeni operasyon İdlip'teki teröristleri temizlemeye ve Afrin bölgesini PKK-YPG'li unsurlardan izole etmeye yönelik olacak.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "Fırat Kalkanı Harekatı ile Suriye'deki terör oluşumu projesinin kalbine soktuğumuz hançeri, yeni hamlelerle genişletmekte kararlıyız. Çok yakında bu konuda yeni ve önemli adımlarımız olacak" mesajından sonra Ankara'da hazırlıklar son aşamaya geldi. Yeni hamle terör koridorunun "şahdamarını" kesmek olacak.

İKİNCİ GÜVENLİ BÖLGE PLANI

Bölgede ABD destekli Suriye Demokratik Güçleri kılıfı altında terör örgütü PKK-YPG-PYD operasyonlar yürütüyor. İstihbarat birimleri terör örgütü YPG'nin, Rakka operasyonunun ardından 'Tahrir el Şam (El Nusra) ile mücadele bahanesini öne sürerek İdlib'e girmeyi hedeflediğini deşifre etti. Bölgede yaşanan sıcak gelişmelerin ardından Suriye'de oluşturulacak çatışmasızlık bölgeleri için anlaşan Türkiye, Rusya ve İran yeni hareket planı belirledi. Terör koridorunun önüne set çekecek bu planın devreye girmesiyle güvenli bölgelerin kontrolü noktasında da sahada ilk adım atılmış olacak.

BİR TAŞLA İKİ KUŞ

Türkiye, Rusya ve İran'ın üzerinde anlaştığı plan çerçevesinde Türkiye İdlib'i terörist gruplardan temizlemek için operasyonun düğmesine basacak. Çoğunluğunu Halep'den kaçan Arap kökenli sivillerin oluşturduğu İdlib kenti teröristlerden temizlenecek. İkinci aşamada ise terör örgütü YPG'nin önemli merkezlerinden olan Afrin; Azez, İdlib ve Halep hattında kuşatmaya alınacak. YPG'nin Türkiye sınırında oluşturacağı tehdit de bertaraf edilmiş olacak. Türkiye'nin Hatay-Reyhanlı sınır hattı güvenli bölgeye dönüştürülerek, YPG'nin buradan terör transferi için oluşturmayı planladığı hatlar kesilecek.

AFRİN ÇATIŞMASIZLIK BÖLGESİNE DAHİL EDİLEBİLİR

Yeni hamle ile terör koridorunun şahdamarı kesilirken, güvenli bölgelerin sahada kontrolünün sağlanması için hamle yapılmış olacak. Çatışmasızlık bölgeleri İdlib kentinin tamamını, Lazkiye, Halep ve Hama kentlerinin belli bölümlerini, Humus vilayetinin belli bölümlerini, Şam-Doğu Guta bölgesi, Dera ve Kuneytra vilayetlerinin belli bölümlerini kapsıyor. Planın sonraki aşamalarında Afrin'in İdlib çatışmasızlık bölgesine dahil edilebileceği değerlendiriliyor. Türkiye sınırında daha fazla tehdit unsuru oluşturduğu takdirde Afrin'e doğrudan bir operasyon fikri de masada. Plana son şeklini vermek için Türkiye'ye ilk ziyareti İran Genelkurmay Başkanı Tümgeneral Muhammed Bakıri gerçekleştirdi. İkinci ziyaret Rusya Genelkurmay Başkanı Orgeneral Valeriy Gerasimov tarafından yapılacak. Bu ziyaretle plan uygulanacak.

Kaynak: Sabah

Karanfil Tercüme - Hiçbir dil bize yabancı değil...

NACHI Hidrolik, robot, kesici takımları-

Cuma, 18 Ağustos 2017 10:51

Suudi Arabistan'ın Yemen sınırında Husiler ile çıkan çatışmada bir Suudi askerin öldüğü bildirildi.

Suudi Arabistan resmi haber ajansı SPA'da yer alan haberde, "ülkenin güneyinde Yemen sınırında çıkan çatışmada Muhammed bin Ali el-Harisi isimli bir askerin hayatını kaybettiği" belirtildi.

Bu olayın ardından 10 Mayıs'tan bu yana Yemen sınırında çıkan olaylarda hayatını kaybeden Suudi Arabistanlı asker sayısı 53'e yükseldi.

Husiler, Suudi Arabistan'ın Yemen sınırındaki Necran ve Cazan kentlerine katyuşa, scud ve diğer füzelerle sık sık saldırıyor. Söz konusu saldırılar çoğunlukla hava savunma sistemleri tarafından engellenmesine rağmen, sınır kentleri Necran ve Cazan'a yönelik katyuşa saldırılarında zaman zaman can ve mal kayıpları yaşanıyor.

Karanfil Tercüme - Hiçbir dil bize yabancı değil...

NACHI Hidrolik, robot, kesici takımları-

Cuma, 18 Ağustos 2017 10:50

Batı Afrika ülkesi Nijerya'da son 3 haftada 50 kişi, teşhis edilemeyen bir hastalık nedeniyle yaşamını yitirdi.

Tüm sağlık kuruluşları teyakkuzda! Teşhis edilemeyen hastalık onlarca kişinin ölümüne neden oldu

Ulusal basındaki haberlere göre, ülkenin Batı Yagba bölgesine bağlı Okunran, Okoloke ve Isanlu-Esa köylerinde, son 3 haftada 50 kişi ishal, kanlı kusma ve yüksek ateş şikayetinin ardından hayatını kaybetti.

Bölgeyi ziyaret eden Nijerya Sağlık Komisyonu Başkanı Saka Audu, salgın halini alan durumun tehlikeli olduğunu ancak hastalığa teşhis koyamadıklarını belirterek "Hastalığın başlangıçta Lassa sıtması olduğu düşünülüyordu ama vakalarda kanlı kusma da olduğu için başka testler de yapmaya karar verdik." dedi.

Hastalığın görüldüğü 2 çocuğun, 12 saat içinde öldüğünü ifade eden Audu, "Hastalığın Lassa sıtması olmadığından eminiz ancak şimdilik hangi hastalık olduğunu bilmiyoruz. Hala testler yapıyoruz." diye konuştu.

Yetkililer, Dünya Sağlık Örgütünün (DSÖ) hastalıkla ilgili bölgede araştırma yaptığını kaydetti.

(Akit)

Karanfil Tercüme - Hiçbir dil bize yabancı değil...

NACHI Hidrolik, robot, kesici takımları-

Cuma, 18 Ağustos 2017 10:49

Hakkari'nin Şemdinli İlçesi'nde 2 köy ve bir mezrada, 3 gün süreyle 19.45 ile 05.16 saatleri arasında sokağa çıkma yasağı ilan edildi.

Şemdinli'de 2 köy ve bir mezrada, 3 gün süreyle 19.45 ile 05.16 saatleri arasında sokağa çıkma yasağı ilan edildi.

Hakkari Valiliği, PKK'ya yönelik bölgede düzenlenecek operasyon nedeniyle Şemdinli İlçesi'ne bağlı Bozyamaç ve Öveç köyleri ile Harmanlı mezrasında 19.45 ile 05.16 saatleri arasında sokağa çıkma yasağı ilan edildiğini duyurdu.

3 gün sürecek yasakla ilgili yapılan açıklamada şöyle denildi:

"İlimiz Şemdinli İlçesi Bozyamaç, Öveç ve Harmanlı Mülki sınırları içerisinde icra edilecek operasyon esnasında vatandaşlarımızın can ve mal güvenliği ile emniyetli şekilde seyahat etme hürriyetinin ortadan kalkacağı değerlendirildiğinden, kamu düzeni, suç işlenmesinin önlenmesi ve başkalarının hak ve özgürlüklerinin korunması amacıyla 5442 sayılı İl İdaresi Kanununun 11/C maddesi gereğince İlimiz Şemdinli İlçesi Bozyamaç, Öveç ve Harmanlı mülki sınırları içerisinde 17.08.2017 tarihinden itibaren 3 gün süre ile saat 19.45'den saat 05.16'ya kadar geçerli olmak üzere sokağa çıkma yasağı ilan edilmiş olup, İlimiz Şemdinli İlçesi Bozyamaç, Öveç ve Harmanlı Mülki sınırları içerisine giriş-çıkışlar da yasaklanmıştır." (Akit)

Karanfil Tercüme - Hiçbir dil bize yabancı değil...

NACHI Hidrolik, robot, kesici takımları-

Flaş! 58 terörist öldürüldü!

Türk Silahlı Kuvvetlerince son bir haftada yürütülen

Devamını Oku

Merkel'den Türkiye'ye 100

Türkiye'nin Adil Öksüz için Almanya'ya nota vermesinin

Devamını Oku

MİT TIR'ları ihaneti o

MİT TIR'ları ihanetinin ucu HDP'ye de dokundu. Can

Devamını Oku

O isim, vatan haini Adil

Firari FETÖ'cü Adil Öksüz'ün gözaltındayken ona delil

Devamını Oku

Fırat Kalkanı'nın ikinci

Suriye'de düzenlenecek yeni operasyon İdlip'teki

Devamını Oku

Suudi Arabistan sınırında

Suudi Arabistan'ın Yemen sınırında Husiler ile çıkan

Devamını Oku

Teşhis edilemeyen hastalık

Batı Afrika ülkesi Nijerya'da son 3 haftada 50 kişi, teşhis

Devamını Oku

Valilik'ten 'Son dakika'

Hakkari'nin Şemdinli İlçesi'nde 2 köy ve bir mezrada, 3 gün

Devamını Oku

Accort Giyim