Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan İran'a ziyaret Featured
Cumartesi, Haz 24 2017

Türkiye'nin Tahran Büyükelçisi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın önümüzdeki aylarda İran'a bir ziyaret gerçekleştireceğini bildirdi.

Türkiye'nin Tahran Büyükelçisi Rıza Hakan Tekin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ziyaretinin, İran'da yeniden cumhurbaşkanı seçilen Hasan Ruhani'nin yemin töreni ve yeni kabinesinin oluşmasının ardından gerçekleşeceğini kaydetti.

Erdoğan'ın Tahran'daki temasları kapsamında, Türkiye-İran Yüksek Düzeyli İşbirliği Konsey Toplantısı'nın dördüncüsünün de gerçekleşeceği belirtildi.

HEDEF 30 MİLYAR DOLARLIK TİCARET HACMİ

Halihazırda yaklaşık 11 milyar dolar ticaret hacmine sahip iki ülke, iki ticaret hacmini 30 milyar dolara çıkarmayı hedefliyor

ÖNCE EKONOMİ BAKANI GİDECEK

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ziyaretinden önce Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci'nin Tahran'da temaslarda bulunması öngörülüyor.

Zeybeykci'nin Temmuz ayının ikinci haftasında İran'da olması bekleniyor.

Karanfil Tercüme - Hiçbir dil bize yabancı değil...

NACHI Hidrolik, robot, kesici takımları-

Cumartesi, Haz 24 2017

Ramazan Bayramı'nda siyasi partilerin bayramlaşma programı da netleşti. Halkların Demokratik Partisi (HDP) bayramda AK Parti ve MHP'yi ziyaret etmeyecek. Saadet Partisi'nin ise HDP, CHP ve DSP'nin yanında bayramlaşma programına davet edilen tek maneviyatçı parti olması dikkat çekti. 

Özgürlükçü Demokrasi'de yer alan habere göre, HDP son iki yıldır savaş politikalarından dolayı AK Parti ve MHP ile bayramlaşmama kararını bu bayramda da uygulayacak. Edinilen bilgilere göre, HDP son birkaç bayramda yaptığı gibi sadece CHP, DSP ve Saadet Partisi'ni ziyaret edecek.

Aynı şekilde HDP'ye de DSP, CHP ile Saadet Partisi temsilcileri bayram ziyaretinde bulunacak. Ziyareti gerçekleştirecek heyette yer alacak isimler ise henüz netleşmedi.

HDP'nin bayram için oluşturduğu kabul heyeti 26 Haziran Pazartesi günü ilk olarak CHP'yi ardından da DSP'yi, son olarak da Saadet Partisi'nin heyetini kabul edecek. Heyet kabulleri sırasında bir heyette aynı saatlerde söz konusu partileri ziyaret edecek.

Karanfil Tercüme - Hiçbir dil bize yabancı değil...

NACHI Hidrolik, robot, kesici takımları-

Erdoğan: Arkanızda kim olursa olsun devlet kurmanıza izin vermeyeceğiz! Featured
Cumartesi, Haz 24 2017

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Suriye'nin kuzeyinde PYD'nin bir uğraş içinde olduğunu ve buna izin verilmeyeceğini söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Şanlıurfa Akçakale'de halka hitap etti.

"TERÖRİSTLER BİR GAYRETİN İÇERİSİNDELER"

Erdoğan, "Güneyimizde PYD, YPG bunlar bir gayretin içerisindeler. Akçakale'den sesleniyorum. Yanınızda kim olursa olsun arkanızda kim olursa olsun bilesiniz ki Türkiye Cumhuriyeti devleti silahlı kuvvetleri ile Suriye'nin kuzeyinde bir devlet kurulmasına asla müsaade etmeyecektir. Bunu biz ABD'ye de söyledik diğer ülkelere de söyledik." dedi.

"SİZLERİN DURUŞUNUZLA TERÖRÜ GÖMECEĞİZ"

Erdoğan'ın konuşmasından öne çıkanlar şöyle;

İnşallah sizlere layık olmaya çalışacağız. Şunu unutmayın, bizler özellikle terörle mücadelede inşallah sizlerin bu duruşu var ya sizin bu duruşunuzla birlikte terörü gömeceğiz. Akçakale ortaya koyduğu bu duruşu ile tam bir Ensar olma özelliğini ortaya koydu. Siz Suriyeli muhacirlere Ensar oldunuz onlara gönlünüzü açtınız. Şu anda Akçakale'nin nüfusundan fazla burada Suriyeli muhacirlerin olduğunu biliyorum.

"AVRUPA SÖZÜNÜ TUTMADI"

Siz, yılgınlık göstermediniz. Bunlar nereden geldi demediniz kucağınızı açtınız ve çorbanızı onlarla paylaştınız. Onun için şahsım milletim adına sizlere teşekkür ediyorum. Avrupalı batılı bin kişi iki bin kişi üç bin kişi 5 bin kişi misafir edemezken onlara kapısını açamazken elhamdülillah Türkiye 2 milyona kapısını açtı. Şu ana kadar yaptığımız harcamalar 30 milyar dolara yaklaşıyor. Avrupa sözünü tutmadı ama biz şuna inanıyorduk veren el alan elden hayırlıdır.

Karanfil Tercüme - Hiçbir dil bize yabancı değil...

NACHI Hidrolik, robot, kesici takımları-

Türkiye'den Yunanistan'a tokat gibi Ayasofya cevabı Featured
Cuma, Haz 23 2017

Dışişleri Bakanlığı, Ayasofya'da düzenlenen Kadir Gecesi etkinliğinden rahatsız olan Yunan yetkililere yazılı bir açıklamayla cevap verdi.

İŞTE O AÇIKLAMA:

Yunanistan Dışişleri Bakanlığı'nın Ayasofya'da Kur'an-ı Kerim ve ezan okunmasına yönelik açıklamasını kınıyoruz.

Yunanistan Dışişleri Bakanlığı, Türk halkının kutsal Ramazan ayını ve Kadir Gecesini kutlamak yerine, Ayasofya'da Kur'an-ı Kerim ve ezan okunmasını çarpıtmak yoluna gitmiştir.

Temel insan hakları arasında bulunan dini özgürlükler konusunda Yunanistan'ın karnesi ortadadır.

Sadece bir iki örnek vermek gerekirse, Yunan makamlarının, Yunanistan'daki Müslüman Türk Azınlığı dini özgürlükler konusunda gittikçe artan baskıya maruz bıraktığını, olağan görevlerini yerine getirdiği için seçilmiş Müftüler hakkında davalar açtığını, ibadete açık bir caminin bulunmadığı Selanik'te Müslümanların Ramazan Bayramında, tarihi camilerden birinde namaz kılma taleplerinin bu yıl da olumsuz karşılandığını söylemek mümkündür.

Bu nedenle, başkentinde henüz ibadete açık bir cami de bulunmayan Yunanistan'ın açıklamasında belirttiği dinlerarası diyalogdan ne anladığı, soru işaretine sebep olmaktadır.

Bu çerçevede, Yunanistan'ı çağdaş, bütün dinlere saygılı ve demokratik bir ülke olmaya davet ediyoruz.

Karanfil Tercüme - Hiçbir dil bize yabancı değil...

NACHI Hidrolik, robot, kesici takımları-

Sayfa 1 / 659

FETÖ'nün sattığı darbeci

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe

Devamını Oku

Katar körfez ülkelerinin tüm

Katar, 'gerçekçi ve mantıklı olmadığı' gerekçesiyle ambargo

Devamını Oku

Mafya lideri Sedat Şahin'in

Mafya lideri Sedat Şahin'in evinde gözaltına alındığı

Devamını Oku

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan

Türkiye'nin Tahran Büyükelçisi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip

Devamını Oku

Türkiye'ye giren 5 canlı

Hatay'da yapılan operasyonda, eylem yapmak için Suriye'den

Devamını Oku

Bayram namazı saat kaçta?

Yarın Ramazan Bayramı. İşte il il bayram namazı saatleri:

Devamını Oku

Çipras'tan küstah açıklama:

Yunanistan Başbakanı Aleksis Çipras Kıbrıs'taki Türk askeri

Devamını Oku

Yunanistan petrol ve doğalgaz

Yunanistan Enerji Bakanlığı, Girit açıklarında ve İyon

Devamını Oku

Accort Giyim

Mavera Kız Öğrenci Yurtları