MİT TIR'ları ihaneti o partiye de sıçradı! Featured
Cuma, Ağu 18 2017

MİT TIR'ları ihanetinin ucu HDP'ye de dokundu. Can Dündar'ın görüntüleri yayınlamadan önce Demirtaş'a da verdiği iddia edildi.

Eski Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar'ın, 27 Mayıs 2015 günü saat 14:32:20'de CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu ile görüştüğü ve MİT tırları görüntülerini Berberoğlu'ndan aldığı; Dündar'ın aynı gün 17:02:21'de Önder'le Asmalımescit'te görüştüğü tespit edildi. Sabah'ın haberine göre, Önder'in Dündar'la görüşmesinden bir gün sonra Demirtaş, Hatay'daki mitingte "Bombalar, füzeler onların hepsi ortaya çıkacak. Uluslararası Ceza Mahkemesi'nde, Lahey'de yargılamayı gerektirecek suçlar işlediler" dedi. Demirtaş'ın konuşmasından bir gün sonra Cumhuriyet gazetesi MİT tırları ihanetini manşetine taşıdı. Dündar'ın da Önder'e MİT tırları görüntülerini verdiği iddia ediliyor.

İşte detaylar:

Dündar, 27 Mayıs 2015 günü saat 14:32:20'de Berberoğlu'nu aradı ve 21 saniye görüştü. Berberoğlu'nun kullandığı telefonla görüşme yapıldı. Bu sırada "Şişli Büyükdere Cad. No:22/A İstanbul" adresi civarındaki baz istasyonundan sinyal verisi alındı.

Dündar, "Tutuklandık" adlı kitabında, MİT TIR'ları görüntülerini kimin getirdiğini şöyle açıkladı: 27 Mayıs Çarşamba günü öğleden sonra solcu bir milletvekili dostum getirdi görüntüleri... 'Merak ettiğin şey bu flash diskin içinde' dedi.

Dündar, aynı gün 17:02:21'de Önder'i aradı ve 1 dakika 26 saniye görüştü. Önder'le Dündar'ın telefonları Asmalımescit'te sinyal verdi.

Önder'in Dündar'la görüşmesinden bir gün sonra Demirtaş, Hatay mitinginde MİT TIR'larına ilişkin "Bombalar, füzeler onların hepsi ortaya çıkacak. Hangi parayla satın alındığı ortaya çıkacak. Uluslararası Ceza Mahkemesi'nde, Lahey'de yargılamayı gerektirecek suçlar işlediler. TIR'lar dolusu silahlar hangi parayla alındı" iddiasında bulundu.

Dündar, 29 Mayıs 2015'te MİT TIR'ları ihanetine ilişkin görüntüleri manşete taşıdı.

(Akit)

Karanfil Tercüme - Hiçbir dil bize yabancı değil...

NACHI Hidrolik, robot, kesici takımları-

Perşembe, Ağu 17 2017

AK Parti Hakkari il Başkanı Nurettin Fırat, istifa ettiğini açıkladı. AK Parti Hakkari il Başkanı Nurettin Fırat, görevinden isitfa etti. İl Binasında açıklama yapan Fırat, "Görevi devraldıktan 2 ay sonra gerçekleşen 7 Haziran seçimlerinde yüzde 8 olan oy oranını, 1 Kasım seçimlerinde yüzde 12, 16 Nisan'daki halk oylamasında yüzde 32.5 seviyesine çıkarma başarısını sağladık" dedi.

AK Parti Hakkari il Başkanı Fırat, istifa ettiğini belirtirken, 9 Şubat 2015 tarihi itibariyle devraldığı bayrağı yeni gelecek olan arkadaşına bıraktığını açıkladı.

Fırat, şöyle dedi:

"Görevi aldığım günden bugüne kadar ekibimle beraber her daim Hakkari için iyi olan ne varsa onu yapma gayreti üzere bulundum.Teşkilat olarak halkımızı kucakladık, birlik, beraberliği ilimizde en üst seviyede temsil ettik. Bu çaba ve gayretlerimizin karşılığı olarak halkımızın teveccühüne mazhar olduk. Daha önce il ve ilçelerdeki parti büroları kapıtılarak büro malzemesi kapalı mekanlara depolanırken, AK partimizin bizden hemen önce açılan il bürosunu halka açtık.Yüksekova ve Çukurca parti bürolarımızın yerlerini satın alarak açılışlarını gerçekleştirdik. En zor süreçte göreve talip olduk, görevimizi yapma gayretimiz sonuç verdi ve parti üye kayıtlarımızı büyük bir ilgiyle karşılandı.Görevi devraldıktan iki ay sonra gerçekleşen 7 Haziran seçimlerinde yüzde 8 olan oy oranını, 1 Kasım seçimlerinde yüzde 12, 16 Nisan halk oylamasında yüzde 32.5 seviyesine çıkarma başarısını sağladık. Teşkilattaki dava kardeşyerimiz ile vermiş olduğumuz bu mücadele sonucunda 16 Nisan halk oylamasında Türkiye'de yüzdelik olarak oyunu en çok arttıran il olduk.Böyle bir başarının ardından yeni dava arkadaşlarımıza yol vermek, alan açmak, yeni ses ve nefeslerle bu yürüyüşü taçlandırdam için , bir erdem olarak gördüğüm hizmet bayrağını yeni arkadaşıma devrediyorum.AK Parti il Başkanı olarak bugünden sonra görevimden istifa ederek mücadele bayrağını yeni dava kadeşlerime bırakmış bulunmaktayım.Bundan sonra bu partide gönüllü bir nefer olarak hizmet vermeye devam edeceğim."

Fırat , görev süresinde kendisi ile çalışan arkadaşlarından da helallik istedi.

Karanfil Tercüme - Hiçbir dil bize yabancı değil...

NACHI Hidrolik, robot, kesici takımları-

AK Parti'den Kılıçdaroğlu açıklaması... 'Tutuklanmasından yana...' Featured
Çarşamba, Ağu 16 2017

AK Parti Sözcüsü Ünal, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, Maltepe Cezaevi'nde tutuklu bulunan CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu'yla ilgili açıklamasının ardından CHP'den gelen tepkilere ilişkin yazılı bir açıklama yaptı. AK Parti'li Ünal'ın konuyla ilgili yazılı açıklaması şöyle:

"Sayın Genel Başkanımızın Cumhurbaşkanımızın kamuoyunda uzunca bir zamandır tartışılan bir konuyu kendine has siyasi üslubu ile dile getirmesinden sonra Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'nun CHP'sinden haddini fazlasıyla aşan açıklamalar olmuştur. Hakaret, iftira, tehdit ve küfür içeren bu sözler son derece provokatif bir dil kullanılarak yapılmaktadır. Siyaset, kamuoyunun sorularına cevap vermeyi gerektirir. Cevaplar yerine tehditler savuran Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'nun CHP'si suçüstü yakalanmanın paniğini yaşamaktadır. Öncelikle şunu bir kez daha belirtmek gerekir. MİT tırları ihaneti; Türkiye'yi teröre destek veren ülke olarak göstermek, Türkiye'ye uluslararası yaptırım uygulanmasını temin etmek, Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı ve diğer yöneticilerini uluslararası mahkemelerde yargılatmayı hedefleyen büyük bir ihanettir. Burada herkesin sorduğu sorular ve verdiği cevaplar vardır. FETÖ ve CHP tarafından yargılanmakla tehdit edilen ve yurt dışına kaçacak ithamıyla suçlanan Sayın Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımızın söyledikleri gayet açık ve nettir. Karanlık olan ve karanlıkta kalan noktaları aydınlatması gereken Sayın Cumhurbaşkanımız değil, Sayın Kılıçdaroğlu'dur.

"FETÖ DE KILIÇDAROĞLU DA AYNISINI SÖYLÜYOR"

Şimdi soruyoruz; Sayın Kılıçdaroğlu; MİT tırları ihanet suçunda FETÖ'nün yargı, emniyet, asker ve medya içindeki unsurlarıyla aynı argümanları ve söylemi hala neden kullanmaktadır? FETÖ de 'Tırlar silah götürüyordu' diyor, Sayın Kılıçdaroğlu da aynısını söylüyor. FETÖ de 'Uluslararası mahkemelerde yargılanacaklar' diyor, Sayın Kılıçdaroğlu da aynısını söylüyor. FETÖ de 'Yurt dışına kaçacaklar, gelip yargılanacaklar' diyordu, Sayın Kılıçdaroğlu da aynısını söylüyordu. FETÖ de 'Türkiye güvenlik açısından riskli ülke' diyor, Sayın Kılıçdaroğlu da aynısını söylüyor. FETÖ de 'kontrollü darbe diyor', Sayın Kılıçdaroğlu da aynısını söylüyor.

'GÖRÜNTÜLERİ SİZE KİM GETİRDİ'

Sayın Kılıçdaroğlu 'Bu görüntüleri ben de seyrettim' diyor. Görüntüleri size kim getirdi? Görüntüleri nerede, ne zaman, kimlerle izlediniz? Görüntüleri yalnız mı yoksa başkalarıyla mı izlediniz? İzlerken yanınızda kimler vardı? Bu görüntüleri Can Dündar'a Enis Berberoğlu'nun verdiği mahkeme kararlarında var. Peki Berberoğlu bu görüntüleri nereden, ne zaman, nasıl temin etti? Sayın Kılıçdaroğlu'nun 17 Mayıs 2015'te Zaman gazetesine yaptığı ziyaretle bu görüntüler arasında ilişki var mıdır? Mustafa Akaydın'ın 15 temmuz işgal girişimine 'evcilik, tiyatro' demesi ve Sayın Kılıçdaroğlu'nun kontrollü darbe demesi FETÖ ile aynı söylemi kullanmak anlamına gelmiyor mu? Sayın Kılıçdaroğlu neden ısrarla ülkemizi uluslararası basın aracılığı ile güvenlik açısından riskli ülke olarak göstermeye hala devam ediyor? Sayın Kemal Kılıçdaroğlu ve CHP'si siyasetin gereği olarak sandığı, seçimleri ve demokrasiyi adres göstermek yerine, neden ısrarla sokağı adres göstermektedir?

"BU SORUMLULUKTAN KURTULAMAZSINIZ"

Bütün bu konuları cevaplaması gereken Sayın Kılıçdaroğlu'dur, Sayın Cumhurbaşkanımız değildir. Hatırlanacaktır ki; Sayın Kılıçdaroğlu ve CHP'sinin bir kaset kumpası ile göreve geldikleri süreçte neler yaptıkları kamuoyunun malumudur. Ayrıca 17-25 Aralık FETÖ Yargı Darbesi'nden sonra Kemal Kılıçdaroğlu ve CHP'si FETÖ'nün arkasında uluslararası güçlerin de olduğunu düşünerek 'AK Parti ve Recep Tayyip Erdoğan'dan ancak bu şekilde kurtuluruz' düşüncesiyle FETÖ'nün gemisine binmiştir. Sayın Kılıçdaroğlu ve CHP'si; Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve Hükümetini uluslararası arenada savaş suçlusu olarak gösterip Türkiye'yi DAEŞ'e yardım eden ülke olarak lanse eden her türlü FETÖ senaryosunun aktörü ve taşıyıcısı olmuştur. Bindikleri FETÖ Gemisi 15 Temmuz Gecesi batınca panikle feveran ederek gerçeği perdeleme gayreti içine girmişlerdir. Küfür ve hakaret yoluyla kendilerini temize çıkarma çabası içine girmişlerdir. Diyoruz ki; paniklemeyin, sakin olun, hakaretle, küfürle, iftira ile bu sorumluluktan kurtulamazsınız. FETÖ'nün televizyonlarında yüksek özgüvenle onların size fısıldadığı sözleri tekrar ediyordunuz. 'Türkiye savaş suçu işliyor' diyordunuz, 'Recep Tayyip Erdoğan kaçacak ve Türkiye'ye getirip yargılayacağız' diyordunuz. Biz şimdi bütün bunlara ilişkin sadece sorular soruyoruz ve cevaplar bekliyoruz.

KİMSENİN HAKSIZ TUTUKLANMASINDAN YANA OLMAYIZ

AK Parti'nin Türk siyasetindeki pozisyonu bellidir. AK Parti her türlü vesayet odağı ile mücadele ederek bugünlere gelmiştir. Sivil Toplum Örgütü görünümlü FETÖ yapılanmasının 2013'te maskesi düştükten sonra bu beladan ülkemizin kurtarılmasında milletimizle beraber en çetin mücadeleyi veren Liderimiz ve AK kadrolardır. İttifak edenlerse bir milletvekilinizin de ifade ettiği gibi sizlersiniz.

Burada pozisyonunu sorgulaması gereken Sayın Kemal Kılıçdaroğlu ve CHP'sidir. Bizler haksız tutuklanmalar ve gözaltılarla mücadele ederek iktidar olmuş ve Türkiye'nin demokratikleşmesi için sessiz devrimler gerçekleştirmiş bir siyasi hareket olarak, kimsenin haksız tutuklanması ya da gözaltına alınmasından yana olamayız. Ancak, biz aziz milletimizin temsilcileri olarak, ülkemize karşı işlenen ihanetlerin de sonuna kadar takipçisi olacağımızın bilinmesini isteriz. Biz DAEŞ'le, PKK terör örgütü ve onun uzantıları ile, DHKP-C terör örgütü ve onun savunucuları ile, FETÖ ve onun üyeleri ve kullanışlı sözcüleri ile, hasılı Türkiye düşmanı bütün şer odaklarıyla sonuna kadar siyasi mücadelemizi sürdüreceğiz. Bu bizim milletimize verdiğimiz sözün bir gereğidir. Sayın Genel Başkanımızın, Cumhurbaşkanımızın ifadelerinde kullandığı mücadele kararlılığı, bunlara ve bunların uzantılarına dönük ifadelerdir. Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'nun CHP'sinin duyduğu rahatsızlığı ve panik halini aziz milletimizin takdirine bırakıyoruz" (Akit)

Karanfil Tercüme - Hiçbir dil bize yabancı değil...

NACHI Hidrolik, robot, kesici takımları-

Erdoğan'ı suçluyorlardı... Meğer Türkiye'den "Cumhuriyet"i ilk M.Kemal silmiş! İşte belgesi... Featured
Çarşamba, Ağu 16 2017

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Twitter hesabındaki titrinin "Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı" yerine "Türkiye Cumhurbaşkanı" şeklinde yazılması yeni bir tartışma başlattı. Muhalif medyadaki manipülatif haberlere son noktayı Cumhurbaşkanlığı Özel Kalem Müdürü Hasan Doğan koydu...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Twitter hesabında yer alan titrinde yaptığı bir değişiklik spekülasyon konusu haline getirildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın AK Parti Genel Başkanı seçilmesi üzerine, sosyal medya hesabına "AK Parti Genel Başkanı" ifadesi eklendi.

Bu düzenleme sırasında makamının ismi "Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı" yerine "Türkiye Cumhurbaşkanı" şeklinde yazıldı.

Muhalif medyada bu düzenleme; "Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye'nin isminden 'Cumhuriyet'i çıkardı / attı!" şeklinde yer aldı.

BEŞTEPE'DEN JET YANIT
Değişikliğin sosyal medyada manipülasyonlara açık hale gelmesi üzerine, Cumhurbaşkanlığı Özel Kalem Müdürü Hasan Doğan'dan açıklama geldi.

Hasan Doğan, sosyal medya hesabı üzerinden Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün "Türkiye Reisi Cumhuru" ve "Türkiye Cumhur Reisi"; Celal Bayar'ın "Türkiye Cumhurbaşkanı" ve İsmet İnönü'nün "Türkiye Reisicumhuru" titrlerini kullandığı resmi yazışmaları paylaştı.

Doğan'ın bu paylaşımları Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Twitter hesabından kullandığı "Türkiye Cumhurbaşkanı" ifadesinin teamüle uygun olduğunu gözler önüne serdi.

(SuperHaber)

Karanfil Tercüme - Hiçbir dil bize yabancı değil...

NACHI Hidrolik, robot, kesici takımları-

Sayfa 1 / 700

Flaş! 58 terörist öldürüldü!

Türk Silahlı Kuvvetlerince son bir haftada yürütülen

Devamını Oku

Merkel'den Türkiye'ye 100

Türkiye'nin Adil Öksüz için Almanya'ya nota vermesinin

Devamını Oku

MİT TIR'ları ihaneti o

MİT TIR'ları ihanetinin ucu HDP'ye de dokundu. Can

Devamını Oku

O isim, vatan haini Adil

Firari FETÖ'cü Adil Öksüz'ün gözaltındayken ona delil

Devamını Oku

Fırat Kalkanı'nın ikinci

Suriye'de düzenlenecek yeni operasyon İdlip'teki

Devamını Oku

Suudi Arabistan sınırında

Suudi Arabistan'ın Yemen sınırında Husiler ile çıkan

Devamını Oku

Teşhis edilemeyen hastalık

Batı Afrika ülkesi Nijerya'da son 3 haftada 50 kişi, teşhis

Devamını Oku

Valilik'ten 'Son dakika'

Hakkari'nin Şemdinli İlçesi'nde 2 köy ve bir mezrada, 3 gün

Devamını Oku

Accort Giyim