Aziz Yıldırım'a tarihi ceza! Featured
Perşembe, Oca 19 2017

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK), Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'a 6 ay 15 gün hak mahrumiyeti cezası verdi.

PFDK, Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'a 6 ay 15 gün hak mahrumiyeti ve 190 bin TL para cezası verdi.

İşte TFF'nin resmi internet sitesinde yer alan PFDK kararları:

"Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'nun 19.01.2017 tarih ve 44 sayılı toplantısında almış olduğu kararlar aşağıda belirtilmiştir.

1- FENERBAHÇE A.Ş.'nin Kulübünün, 15.01.2017 tarihinde oynanan FENERBAHÇE A.Ş. - ADANASPOR A.Ş. Spor Toto Süper Lig Turgay Şeren Sezonu müsabakasında, taraftarlarının neden olduğu çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle ve bu eylemin aynı sezon içinde ev sahibi kulüp olduğu müsabakada 4. kez gerçekleştirilmesinden dolayı 150.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına, FDT'nin 53/3. Ve 53/4. Maddesi uyarınca çirkin ve kötü tezahüratta bulunan MİGROS ÜST C,D,M ve MİGROS ALT K,L,M bloklara giriş yapan seyircilerin elektronik bilet kapsamındaki kartlarının bloke edilmesi suretiyle bir sonraki ev sahibi müsabakaya girişlerinin engellenmesine,

Aynı müsabakada FENERBAHÇE A.Ş.'nin akredite edilmeyen kişinin akredite alanlarda yer almasından dolayı talimatlara aykırılık nedeniyle takdiren 15.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına,

Aynı müsabakada FENERBAHÇE A.Ş. Kulübü başkanı AZİZ YILDIRIM'ın, müsabaka hakemine yönelik hakem soyunma odası koridorlarında sportmenliğe aykırı hareket ve hakem soyunma odası koridorlarında tehdit eylemi ve sportmenliğe aykırı açıklamada bulunmasından dolayı takdiren 6 AY 15 GÜN HAK MAHRUMİYETİ ve 190.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına, (oyçokluğu) Cezanın infazının devam eden cezasının bitimini takiben başlatılmasına,

Aynı müsabakada FENERBAHÇE A.Ş. Kulübü idarecisi ALAEDDİN YILDIRIM'ın, akredite olmadığı halde hakem soyunma odası koridorunda yer alması, müsabaka hakemine yönelik hakem soyunma odası koridorlarında hakareti nedeniyle ve başkasına ait akreditasyon belgesi kullanarak ilgilileri yanıltmaya çalışmasından dolayı takdiren 6 AY HAK MAHRUMİYETİ ve 126.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına,

Aynı müsabakada FENERBAHÇE A.Ş. Kulübü görevlisi TANER AYBAR'ın, kendisine ait akreditasyon belgesini başkasına kullandırarak ilgilileri yanıltmaya çalışmasından dolayı takdiren 2 AY HAK MAHRUMİYETİ CEZASI ile cezalandırılmasına karar verilmişti.

Karanfil Tercüme - Hiçbir dil bize yabancı değil...

Adli Bilişim Hizmetleri - Bilirkişi raporu uzman mütalaası-

NACHI Hidrolik, robot, kesici takımları-

İtiraf etti! 'Ben dahil 8 kişi FETÖ üyesiyiz' Featured
Çarşamba, Oca 18 2017

FETÖ'cü polislerin Sürmene'de F.Bahçe otobüsüne saldırı yapılan noktada görevli olan bekçi Nurettin Çakır'ın ifadesini almadığı belirlendi.

Trabzon'un Sürmene ilçesinde 4 Nisan 2015'te şoförün yaralanmasına rağmen aracı durdurmayı başararak büyük faciayı önlediği Fenerbahçe otobüsüne yönelik silahlı saldırı sırasında, köprü üzerinde görevli olduğu belirlenen Bekçi Nurettin Çakır'ın saldırı ile ilgili olarak ifadesinin alınmadığı ortaya çıktı.

MESLEKTEN İHRAÇ EDİLDİLER

Soruşturmayı yürüten ve olay yerindeki bekçiyi "Görmeyen" polislerin tamamı da meslekten ihraç edildi. 7'si tutuklu, biri de firarda olan 8 polis hakkındaki soruşturma da sürüyor.

DİĞER POLİSLER DE FETÖ ÜYESİYDİ

15 Temmuz darbe girişiminin ardından yapılan soruşturmada 4 çocuk babası bekçi Nurettin Çakır'ın FETÖ'cü olduğu ortaya çıkmıştı.

Tutuklanan Çakır'ın darbe gecesi kendisinde olan Emniyet Müdürlüğü'ndeki silah deposunun anahtarını sakladığı belirlenmişti. Çakır her yerde aranmasına rağmen, kendisindeki anahtarı karakola getirmedi.

Yakalandıktan sonra bağlı olduğu polis müdürlerinin de FETÖ üyesi olduğunu itiraf eden Çakır, ifadesinde "Beni Ö.K. aramış ama telefonu duymadım. Saat 01.30'da sala okundu. Sahilden emniyete ulaştım. Biraz dolaşıp eve döndüm" dedi. (Tümspor)

Karanfil Tercüme - Hiçbir dil bize yabancı değil...

Adli Bilişim Hizmetleri - Bilirkişi raporu uzman mütalaası-

NACHI Hidrolik, robot, kesici takımları-

Fenerbahçe puan kaybetti! Aziz Yıldırım çılgına döndü Featured
Pazartesi, Oca 16 2017

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, takımının 2-2 berabere kaldığı Adanaspor maçı sonrası canlı yayında gündem yaratacak açıklamalar yaptı. Futbol Federasyonu'nu ve MHK Başkanı Yusuf Namoğlu'nu ağır dille eleştirerek, "Bu ülkede hakem terörü var" diyen Yıldırım, Mehmet Ekici ve Samuel Eto'o transferleriyle ilgili çarpıcı bilgiler verdi.

İşte Yıldırım'ın maç sonu flaş sözleri:

"Adanaspor'u tebrik ediyorum. Hak ettiler, puan aldılar. Bizim takım kötü oynadı, iyi oynamadılar. Böyle profesyonellik olmaz, duysunlar beni. Seyirciler bu soğukta geliyor, oyuncular bunun idrakında değil. Buradan duysunlar sesimi. Böyle soğuk günde seyirci geliyor. Oyuncular bunun idrakında değil.

Bu sezon da 2-3 takım hariç her takıma hakem hataları yapılıyor. Bir hata yapılmışsa kural neyse onu yaparsınız. Hakem camiasında gruplaşmalar var. Senin adamın, benim adamım. İlk devrede 2-3 takım hariç, her takıma hakem hataları yapılıyor. Sarı kart gösteriyor, 'burada, burada, burada' diyor."

BU ÜLKEDE HAKEM TERÖRÜ VAR

Hakemlere para verilsin diye destek veren başkandım. Kafaları rahat olsun, onlar da sahada mutlu maç idare etsin. Şimdi bakıyoruz hiçbir hakem ceza almıyor. Eskiden hakemler ceza alırdı. Daha 6. dakikada penaltı var. Bunu vermeyip maçın kaderi ile oynuyorsun. İlk yarıda penaltımız verilmedi. Maçın kaderiyle oynuyorsunuz. Bütün emekler boşa gidiyor. Bu ülkede hakem terörü var.

Cumhurbaşkanı başta olmak üzere spor ile alakalı herkesi göreve çağırıyorum. Siyasilere sesleniyorum bunlara müdahele edin terörü bu resmen. Bana ceza vermeniz olayı çözecekse, ben hiç gelmeyeyim. Ama söyleyeceğiz doğruları, yanlışları.

Sayın başbakanın maaşı 25 bin TL. Federasyonda kaç kişi 25 bin alıyor, açıklasınlar. Paranın üstüne oturmuşla Federasyon başkanına bir şey söylendiği zaman sopa ellerinde ceza veriyorlar. Türk sporu nereye gidiyor? Böyle gitmez. MHK Komitesi Başkanı, bir kulübün başkanı ile oturup 4 saat yemek yiyor. Bir defa da değil. Böyle konuşunca da "Size ceza veririz" ne verirseniz verin kardeşim!

Dün Aykut Hoca konuşuyor, yanlış mı konuştu? Doğru. Bugün de Ümit (Özat) Hoca konuşmuş. Yanlış mı? Değil.

Türk futbolu 10 sene sonra bu durumdan kurtulamaz. Almanya hatırlayın, 2000'lerde hiç oyuncusu yoktu. Herkes para peşinde. Böyle iş olmaz. Çok yazık. Bu kadar paralar harcanıyor. Hiçbir şey yok. Böyle düzen olur mu? "Kulüpler şu kadar para alıyor, bu kadar para alıyor" diyorlar. TRT'de bir tanesi çıkıyor, çok akıllı ya, Fenerbahçe yayından 10 milyon dolar alıyor diye konuşuyor. 30 milyon TL alıyoruz ya.

STAT DOLU OLSAYDI TARAFTAR SAHAYA İNERDİ

Böyle sistem olmaz beyler, sizler de bu çarkın içinden çıkın. Hatır gönül muhabbet işine girmeyin. Medyaya genel söylüyorum. Türk Milli Takımı bu sistemde başarılı olamaz. Yerli oyuncuların hepsi kendini atlamış zannediyor. Bir gelişme yok yani. Ben hapishaneye girdim, Kulüpler Birliği'nden 1 kişi ziyaret etti mi? Etmedi. Ben niye katılayım Kulüpler Birliği zirvesine. Bu stat dolu olsaydı bugün taraftar sahaya inerdi ya bu hakem yüzünden.

Tehlike görüyorum. Birlik beraberlik için ses çıkartmıyoruz. Ama Federasyon onlara bir şey yapmıyor. Biz konuşunca ceza alıyoruz.
Hakem hataları cezalandırılmalı. Bunu devletin en üst kademelerine kadar taşıyacağım. Hep hata var hep hata var. Hata yapan ceza alacak.

Plan yok, program yok... Orada beyler paraları yiyorlar... Yetiştirilen bir tane antrenör var mı? Eğitmen yok futbolda. Milli Takım'dan bir antrenör gönderiyorlar Adana'nın başına, üstüne milli takımdaki görevine devam ediyor. Böyle bir şey yok.

PENALTIYI GÖRMÜYORSAN HAKEMLİĞİ BIRAK

Dün Mete Kalkavan'ın hali neydi öyle? Hakem kararlarında istikrar olacak. Bizimkiler kafalarına göre karar veriyorlar. Sahaya çıkan bütün hakemlerin kafasında bir şey var. Bugünkü hakem 2-2'den sonra 2-2 bitsin diye elinden geleni yaptı. Hakem Serkan Çınar, bizim arkadaşlara söylemiş. Penaltıyı görmemiş. Nasıl görmüyorsun ya? Görmediysen hakemliği bırak o zaman.

Şimdi diyorlar tüm paraları TL'ye çevirelim. 5 sene yabancı oyuncu girişini yasaklayalım. Gelin hep beraber yeni bir düzene geçelim. Federasyon seçimi yapalımHasan Doğan rahmetli ne yaptı, bütün çürükleri temizledi. Elma, armut temizlenecek, yenileri gelecek.
Bundan sonra her yazdığım yazının bir kopyasını Cumhurbaşkanı sekreterliğine göndereceğim.

Çözüm üretmek lazım, yarın ya da sonra çok kötü olaylar olur. Seçim olacak ise seçim. Ne olacak ise olacak. Yusuf Namoğlu önemli değil, zihniyet önemli.

EKİCİ VE ETO'O AÇIKLAMASI...

Trabzon, 2 ay önce Aatif ve Fernandao'yu istedi, biz de olmaz dedik. Sonra hocaya sorduk, Aatif'i verebilirsiniz dedi.

2 ay önce Aatif ve Fernandao'yu istediler, kabul etmedik. Aatif + 500 bin Euro'ya Mehmet Ekici'yi almayı kabul ettik bu ay. Aatif'a sorduk, dedi ki gitmek istemiyorum. Hocaya da sorduk, o zaman gönderin gelsin dedi. 6-7 kulüpten teklif aldı ama gitmek istemedi.

Biz Trabzonspor'a parasal olarak bu transferi yapalım dedik. Mehmet Ekici için 2 milyon Euro teklif ettik, onlar 'hayır' diyor. Sezon sonunda (Mehmet Ekici) bize gelmek istiyorsa, oturup konuşuyor. Tercihinin Fenerbahçe olduğunu da çocuk ifade ediyor.

Beşiktaş sanıyor ki, Eto'o konusuna biz girdik. Ben hocaya sordurdum, düşüncesi varsa biz de girelim dedim, hayır dedi. Ben Antalyaspor Başkanı ile zerre konuşmadım. Ben kendisini tanımam zaten, babasını tanırım.

Üst akıl filan yok. Ama bize gelmek isteyen çok oyuncu var. Divan'da açıklayacağım. Gelmek için haber gönderen oyuncular var.

Aziz Yıldırım'ın sözlerini tamamlamasının ardından konuşan Mahmut Uslu şunları söyledi:

"Bu hakemin (Serkan Çınar) mentörü kim? Hakem hocası kim yani? Hep aynı adam." Bu soru önemli, bu hakemin mentörü kim? TFF'ye sorun. (Akit)

Karanfil Tercüme - Hiçbir dil bize yabancı değil...

Adli Bilişim Hizmetleri - Bilirkişi raporu uzman mütalaası-

NACHI Hidrolik, robot, kesici takımları-

Perşembe, Ara 22 2016

Eski futbolcu, yorumcu Rıdvan Dilmen'in annesi Denizli'de tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.Rıdvan Dilmen'in annesi Makbule Dilmen hayatını kaybetti.

Eski futbolcu Rıdvan Dilmen'in annesi Makbule Dilmen, Denizli'de tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. Dilmen'in 3 gündür yoğun bakımda olduğu belirtildi.

Dilmen'in cenazesinin, yarın Aydın'ın Nazilli ilçesinde öğle namazına müteakip Koca Camii'nde kılınacak cenaze namazının ardından Eğri Boyun Mezarlığı'na defnedileceği öğrenildi.

Karanfil Tercüme - Hiçbir dil bize yabancı değil...

Adli Bilişim Hizmetleri - Bilirkişi raporu uzman mütalaası-

NACHI Hidrolik, robot, kesici takımları-

Sayfa 1 / 65

Ve Donald Trump yemin etti

Donald Trump, ABD'nin 45. Başkanı olarak yemin ettikten

Devamını Oku

İstifa etmekten vazgeçti!

MHP Kayseri Milletvekili Yusuf Halaçoğlu, anayasa

Devamını Oku

CHP'den gece yarısı flaş karar

Meclis'te anayasa değişiklik teklifi görüşmeleri sürerken

Devamını Oku

16'ncı madde de kabul edildi!

Meclis'te Ayşe Nur Bahçekapılı yönetiminde 2. Tur

Devamını Oku

Saldırı sonrası Erdoğan'dan

AK Parti İstanbul İl Başkanlığı'na yönelik yapılan saldırı

Devamını Oku

AK Parti İstanbul il binasına

AK Parti İstanbul İl Başkanlığı'na yönelik lav silahıyla

Devamını Oku

Güreş Federasyonu'ndan Recep

Türkiye Güreş Federasyonu, Recep İvedik 5 filminin

Devamını Oku

Jammeh görevden ayrılıp

Gambiya'nın seçilmiş Devlet Başkanı Adama Barrow, devlet

Devamını Oku

Accort Giyim

Mavera Kız Öğrenci Yurtları